Багато жінок не уявляють собі макіяж без використання пудри для обличчя, інші обходяться без неї. Так чи інакше, компактна або розсипчаста пудра може стати в нагоді у багатьох випадках. Наприклад, правильно підібрана пудра для обличчя допоможе замаскувати жирний блиск, заховати зрадницький рум'янець, що з'явився в самий невідповідний момент, надати шкірі аристократичну порцелянову матовість.

Щоб при використанні пудри для обличчя ви отримали бажаний ефект невагомою вуалі, а не виявили важку маску, що підкреслює зморшки і викликає роздратування, потрібно вибирати якісну пудру перевіреного виробника.

У складі хорошою пудри для обличчя не повинно бути крохмалю і ланоліну. Їх присутність говорить про те, що виробник використовує застарілі технології. Саме ці компоненти забивають пори шкіри і не дають їй дихати.

Сучасна пудра для обличчя являє собою складну парфумовану суміш, до складу якої входять необхідні для краси і здоров'я шкіри вітаміни і зволожуючі компоненти. Пудра допомагає контролювати вироблення шкірного сала, поповнює нестачу вологи в шкірі, захищає її від пилу та інших забруднень.

Компактна пудра підходить для сухої та нормальної, а розсипчаста для жирної шкіри.

Багато косметологи і візажисти вважають за краще використовувати для макіяжу мінеральну пудру.


Вона не містить спирту, тальку, ароматів, фарбників, масел, не закупорює пори і дозволяє шкірі вільно дихати. Мінеральна пудра підходить для всіх типів шкіри, у тому числі для чутливої. Цю пудру рекомендується використовувати після процедури пілінгу, так як вона заспокоює роздратовану почервонілу шкіру обличчя.

Незважаючи на всі переваги, мінеральну пудру, як і інші засоби декоративної косметики, не можна залишати на обличчі на ніч. Процедура очищення шкіри перед сном обов'язкове. Будь пудра, навіть найдорожча і якісна, виглядає природно і непомітно тільки на доглянутою шкірі обличчя.

Ще одна знахідка для тих, хто не може визначитися з відповідним тоном - різнобарвна пудра. Суть в тому, що при її використанні змішуються кілька відтінків і створюється ідеальне покриття. Не плутайте різнобарвну пудру з Хайлайтер і "метеоритами", які призначені для виділення окремих зон особи при макіяжі.