Освіта юриста.

Дуже багато хто бажає отримати юридичну освіту, стати юристом. Однак не всі потім працюють за цією спеціальністю, бажаючи лише стати експертом в області своїх прав, обов'язків і відповідальності за що-небудь. Тому багато державних діячів хочуть, щоб ті, хто прийшов в юридичний ВНЗ отримати знання, не претендували на бюджетні місця, тому не у всіх, хто хоче і може стати справжнім юристом є можливість вступити на бюджетній основі або оплатити навчання на комерційній основі. Але забороняти бажати стати юристом хоча б на папері ніхто не може, тому в середньому на одне місце у ВНЗ на юриста претендують близько 10 осіб, а хороших фахівців при тому не додається.

Якщо вам справді цікаво, як стати юристом, то ви повинні виправити сучасну ситуацію і стати справжнім юристом, який приносить суспільству користь. Для цього необхідно отримати гарну освіту. Вибрати ВНЗ не складе труднощів, їх велика кількість навіть у невеликих містах, не кажучи вже про міста "мільйонниках" і столицях (Москва і Санкт-Петербург). При виборі ВНЗ вибирайте його репутацію: дізнайтеся, як там викладають, чи є практичні заняття, чи приймають випускників конкретних ВНЗ на роботу тощо. Навчатися на юриста можна за різними формами навчання:

- денна, коли навчання триває 5 років, заняття проходять 5-6 днів на тиждень, часто проводяться колоквіуми, семінари та практичні заняття, а так само проводяться 2 сесії на рік;

- вечірня, коли навчання триває 6 років, заняття проходять 4- 5 разів на тиждень у вечірній час (після роботи студентів), найчастіше проводяться семінари та лекції;

- заочна, коли навчання триває так само 6 років, але з'являтися у ВУЗі необхідно лише під час сесій (2 в рік), передбачає самостійне вивчення матеріалів, начинка і семінари з викладачами та здача необхідних іспитів на сесії,

- прискорена, нова форма навчання, де навчаються ті, хто вже отримав середню спеціальну юридичну освіту, навчання триває всього 3 роки, і з першого курсу подається програма 3 курсу, а за один семестр необхідно здати відразу 2 сесії.

Діяльність юриста.

Отже, ви отримали освіту, але ще не знаєте, як стати юристом.


У реальності, для вас невелике значення матимуть лекції, до яких ви готувалися, найважливіше - практика і навчання матеріалу. Вам необхідно в першу чергу визначити, до чого лежить серце, тобто яку спеціалізацію вам вибрати. Їх три:

- цивільно-правова,

- кримінально-правова,

- державно-правова.

Це не говорить, що вивчати ви повинні щось одне, ви лише повинні поглиблений акцент зробити на чомусь одному, не забуваючи про інші спеціалізації, тому в роботі вони можуть, і будуть перетинатися. Якщо хочете стати юристом, вам необхідно постійно стежити за змінами в законодавстві, як це робить будь-який грамотний адвокат. Якщо ви сумніваєтеся в чомусь, необхідно освіжити свою пам'ять і знання, ніколи не давайте не точна відповіді, тому на вас можуть покластися і потрапити в халепу.

Не можна забувати і про практику! Під час навчання, практику повинні проходити студенти будь-якої форми навчання - не втрачайте цю можливість. Завдяки цьому ви зможете стати хорошим і грамотним юристом, отримати необхідну інформацію, досвід і знання з практики, а так само заручитися новими рекомендаціями, контактами і навіть майбутніми клієнтами. А після закінчення навчання не лякайтеся йти в помічники, які не цільтеся відразу в професіонали, це лише допоможе вам в подальшій роботі.