Навчання на косметолога.

Важливою сходинкою для кожного, хто хоче кимось стати - це навчання. Ваша мета - стати косметологом. Навчання косметолога складається з довгого, але продуктивного навчання:

1. Отримання медичної освіти. У першу чергу запам'ятайте, що хороший косметолог - це ще й лікар. Найбільше необхідні такі напрямки, як анатомія, фармакологія і біохімія. Завдяки знанням медичної справи ви зможете розуміти, що і чому відбувається зі шкірою ваших клієнтів. Найкраще, безумовно, отримати вищу медичну освіту, але якщо такої можливості немає, то закінчите хоча б медичний коледж;

2. Після навчання або в період навчання медицині, відвідуйте косметологічні курси. Особливо ці курси підійдуть для тих, хто отримав освіту медсестри. Однак курси дають лише наближене розуміння косметології, і часом не дають основний практичної підоснови на заняттях;

3. Стажування в салоні у досвідченого косметолога. Цікаво, що саме цей пери од навчання стає найважливішим і значущим для косметолога-новачка. Головне запам'ятати - не варто боятися "гуру", потрібно задавати питання і навіть перепитувати, якщо чогось не зрозуміли.

Косметолог повинен знати багато азів теорії, мати велику базу практичних семінарів, тренувань і проб. Необхідно так само і за собою стежити, інакше ніхто не стане працювати з косметологом, у якого такі ж проблеми зі шкірою, як і у клієнтів.

Становлення косметологом.

Офіційне навчання на цьому закінчується, однак ви стаєте учнем своєї нової роботи, тому варто запам'ятати ось що:

- для початку "набивати руку" стоїть на подруг і близьких, з яких ви не візьмете гроші, але які будуть готові до неідеальному результату;

- якщо ви наважуєтеся без достатнього досвіду працювати з реальними клієнтами, вам необхідно попередити їх про відсутність у вас досвіду і запропонувати попрацювати з вами безкоштовно, за вартість використовуваних засобів або за півціни , наприклад;

- обов'язково виробляйте у себе такі якості, необхідні при роботі з клієнтами, як позитив, доброта, розуміння, ввічливість, тактовність, пунктуальність і сумлінність.

Так само запам'ятайте, що ви не зможете стати косметологом, якщо у вас підвищений рівень гидливості.


Якщо ви помітили за собою цю якість, пам'ятайте, що косметологом вам не стати, але ви можете бути хорошим косметологом для себе.

Але як стати косметологом, до якого будуть тягнутися клієнти, і записуватися на кілька тижнів і місяців вперед? Щоб так і було, необхідно запам'ятати такі правила:

1. При можливості, проходьте нове навчання, підвищуєте кваліфікацію, беріть участь у конкурсах;

2. Не обманюйте своїх клієнтів, що не хаміте їм, не звертайтеся на "Ти", якщо самі не домовилися про це заздалегідь;

3. Не запізнюйтесь на зустріч, не нехтуйте ні одним клієнтом;

4. Будьте доброзичливі, але ненав'язливі. Є клієнти, які бажають чути одні люб'язності, але поки ви цього не знаєте, не слід так догоджати, це може дратувати. Так само зустрічаються неприємні клієнтки, провідні себе нахабно і грубо, ви ж повинні відповідати їм принципово ввічливо.

Порада: якщо така нахабна клієнтка хоче, щоб ви зробили їй процедуру, яка їй не потрібна і може завдати шкоди, краще відмовтеся, інакше через негативний результату процедури, який швидше за все і настане, вона замучить вас і цілком може подати позов до суду або поскаржитися вашому начальству;

5. Не варто розмовляти з клієнтом під час процедур, тому по-перше, йому може бути незручно вести бесіду, по-друге, його це може не цікавити, а по-третє, клієнт може бажати відпочити від бесід. Перевірити клієнта на бажання поговорити можна легко - задайте просте питання, якщо отримаєте довгий відповідь, то ваш клієнт явно зацікавлений у бесіді, якщо відповідь короткий і "сухий" - клієнтові потрібна тиша;

6. Не змішуйте час прийому клієнтів. Навіть якщо процедури дозволяють приймати одразу 2 клієнтів, не робіть цього, тому вашому клієнтові здаватиметься, що ви про нього забудете, що ви дійсно можете зробити. Присвятіть себе одному клієнту в "його" час.

Ось такі нехитрі правила того, як стати косметологом. Користуйтеся ними, пам'ятайте про них і виконуйте свою роботу, як краще.