Початківці журналісти.

Зазвичай журналістами не стають в середніх роках. Це проявляється в юнацтві, коли кров буквально кипить у жилах і хочеться діяти і ділитися своєю думкою. Найчастіше хорошими журналістами стають ті, хто мало не живе на форумах свого міста, обговорює і ділиться новинами тощо. Але як стати журналістом, якщо ви тільки-тільки відкриваєте для себе цю професію? Ніяких особливих складнощів немає, потрібно "вміти бачити і вміти писати". Часом все написане на папері необхідно замінити словами. Тобто журналісти можуть писати статті, а можуть озвучувати новини в прямому ефірі або в записі.

Однак не всі вміють правильно говорити, не кажучи вже про написання новин і простих текстів так, щоб вони були грамотні і могли донести суть новини до читача. Крім того складність журналістики проявляється в тому, що нова особистість у журналістиці (починаюча і світла голова) може піти не по тому напрямку. Так ми втрачає справжнього журналіста, якого перехоплюють керівники "жовтої" преси, зате виходять геніальні і захоплюючі історії про знаменитостей, за якими можна цілі фільми знімати. Але як же стати поважаним і значущим журналістом, яким будуть пишатися оточуючі?

Як стати журналістом: навчання та практика.

Для того щоб стати журналістом, необхідно для початку пройти навчання. Безумовно, у журналіста повинні бути ідеальні ораторські здібності, добре поставлена мова та грамотність поряд зі знанням російської мови (в ідеалі і англійської).


Далі необхідно приступити до сьогодення "дорослому" навчанню. Можна записатися на курси журналістики, де ви не тільки познайомитеся з цікавими людьми і дізнаєтеся основи журналістики, але й зможете виконувати деякі завданням з даної області. Але найкраще, звичайно, поступити і закінчити ВНЗ за спеціальністю "Журналістика". Саме ВНЗ може гарантувати вам місце на телебаченні або в газеті, завдяки постійним практикам. Поряд з ВУЗами можна взяти участь у роботі відкритих планерок газет, у літніх школах журналістики, пройти онлайн курси віддалено або ж почати навчання відразу з практики на тому чи іншому сайті.

Практична сторона журналістики найцікавіша. Як стати журналістом, з чого почати свою роботу? Важливо не боятися писати, якщо ви журналіст "пера". Пишіть те, що буде хвилювати і цікавити публіку і читачів, відправляйте свої тексти в різні видавництва. Так ви не тільки будете розвиватися в журналістському справі, а й зможете коректувати свою роботу з урахуванням вимог і претензій роботодавців. Якщо ви хочете працювати перед камерою, вирушайте на телебачення. Починати не обов'язково з великих телеканалів, туди проникнути дуже складно, але дочекатися запрошення реально! Щоб запрошення було отримано, необхідно "засвітитися" на інших телеканалах і зібрати високі рейтинги і отримати популярність.