Одяг сучасної жінки просто зобов'язана бездоганно гармоніювати з її зовнішнім виглядом. Саме тому будь-яка дама, щоб постійно бути одягненою ідеально і зі смаком, при виборі певного фасону повинна враховувати всю індивідуальність власної фігури, вік і призначення кожного предмета гардероба.

При виборі фасону слід тримати в голові також та обставина, що фасон сукні повинен відповідати виду і розфарбовуванні тканини.

Для повних представниць прекрасної статі рекомендуються полуприлегающие сукні з поздовжніми лініями, а також не дуже широкою спідницею. Ліф бути може з поглибленим вирізом зі вставками з оздоблювальної тканини. Також для таких жінок підходять сукні неотрезние в талії або з частковими підрізами, рукави переважно напівдовгі і довгі (вузькі), для літніх суконь бажано вибирати не особливо короткі рукава, адже короткий рукав найчастіше яскраво підкреслює повноту.

З тканин "в клітку", а також з більш-менш великим малюнком слід шити фасони одягу з невеликим обсягом розрізних ліній, що спотворюють основний малюнок тканини.

З важких і щільних тканин рекомендовано шити сукні, припасовані до фігури, обов'язково беручи до уваги той факт, що прилегла одяг йде далеко не кожній жінці. Особливо вона не рекомендується повним дамам, тому що прилеглі до фігури сукні як не можна більше підкреслюють повноту та інші недоліки фігури.

Для пропорційних фігур вибір фасону і тканини майбутньої сукні представляє найменші труднощі - для них застосовні різні кольори тканин і фасони суконь.

Однак, слід зауважити, що при виборі кольору тканини необхідно максимально враховувати не тільки індивідуальності фігури, але також і колір обличчя, волосся і очей, адже стиль - це не тільки фасон, але й загальне сприйняття зовнішнього вигляду. Навіть ідеальну фігуру можна зіпсувати позбавленим смаку поєднанням елементів.

Для представниць слабкої статі з фігурою мініатюрних розмірів цілком підійдуть сукні з тканини з дрібним малюнком, а їх фасони - з маленькими деталями (невеликий комірець, маленькі кишеньки), тому що кожна прикраса або деталь одягу повинні гармоніювати з розмірами і обрисами фігури.

Для дам з високим зростанням рекомендується вибирати однотонні тканини, з великим малюнком, великої клітинкою і з широкою смужкою, яку непогано розташувати в поперечному напрямку. Фасони суконь для такого типу фігур бажано продумувати з ліфом вільної форми, включаючи поперечні складки та інші лінії, розташовані в більшій мірі поперек, плісировані, а також широкі, сильно розкльошені спідниці, акуратно зібрані в талії. Рукава необхідно вибирати широкі, прісобранние і розкльошені, коміри збільшені, також рекомендуються волани і оборки.

Підкреслити колір очей чудово можна кольором тканини.


Приміром, для жінок з блакитними, світлими і темними очима, а також світлим кольором обличчя можна порадити синій або блакитний колір в тканини (допускаються будь-які відтінки цих квітів). Блакитнооким жінкам зі смаглявим кольором обличчя блакитний або синій колір не підійде тому, що ці кольори надають блідості особі, в той час, як не завадило б навпаки підкреслити смаглявий колір шкіри. Сірий колір очей чудово підкреслюється сукнею сірого або сталевого кольору.

Карі очі можна відмінно підкреслити, якщо вибрати в якості кольору сукні коричневий, однак це може бути застосовано лише в тому випадку, якщо колір обличчя світлий. А ось червоний або бордо можна радити при будь-якому кольорі обличчя та очей.

Блондинкам і брюнеткам можна порадити платтячка зеленуватих тонів.

Літнім жінкам не рекомендується вибирати тканини яскравих тонів, віддаючи перевагу розмірені м'які тону і розмальовки (сіруватий, темно-зелений, темно-синій, чорний, ліловий). Білий колір можна порекомендувати для літнього плаття жінкам будь-якого віку.

Вельми повним дамам не слід вибирати тканини кричущих і яскравих тонів. Краще вибирати максимально темні тканини, тому що вони трохи крадуть повноту. Особливо гарні в даному випадку темно-синій і чорний (можливо з легким відливом) кольору тканин.

У великій кількості фасонів жіночих суконь зустрічаються комбіновані з двох тканин різних кольорів. Комбіновані сукні відмінно використовувати при переробці та реставрації одягу. При пошитті комбінованих суконь слід врахувати поєднання кольорів тканин.

Для обробки суконь найчастіше використовуються одноколірні і багатоколірні канти, бейки, обручку, плісе, рюші, рулик, сутаж, тасьма рівна і фігурна (вьюнчик), бісер, візерунки , також різні жабо, манжети, комірці, вставки. Такі обробки, як манжети, вставки, комірці і жабо, зазвичай робляться з світлих тканин (білосніжною, рожевою, кремовою, блакитний і ін.). Крім перерахованих оздоблень, для декору суконь використовуються також вишивки. Вишивка є досить складною обробкою, у зв'язку з чим підбір кольорів ниток, візерунка та розміщення її зобов'язане поєднуватися з кольором тканини сукні та його фасоном. Вишивка жодним чином не повинна порушувати природних ліній фігури.

У будь-якому випадку вибір фасону і колірної гами вашого виробу залишається цілком за вами, він залежить лише від вашого почуття стилю і понять про красу. Однак, не варто забувати і усталених понять, адже багато поєднання вироблені століттями. У всьому необхідна міра.