Баннером називається будь-яке зображення рекламного характеру. З розвитком технологій з'являється велика кількість комп'ютерних програм-вимагачів, які представляють собою вікно рекламного банера, спливаючого поверх всіх інших вікон. Деякі з цих програм можна просто закрити, а деякі блокують комп'ютер і вимагають відправити гроші для подальшого доступу до сістеме.Бивают ситуації, коли таке вікно спливає при запуску Windows, і блокує всю систему. У цьому випадку є кілька варіантів, як позбутися банера.

Як позбутися від банера.

Можна спробувати ввести код деактивації, що не відправляючи при цьому необхідних грошей. Для цього можна зайти на сайт Dr.Web, перейти за наступним посиланням http://news.drweb.com/show/?i=304&c=5&p=0. Вибравши на цій сторінці скріншот, який найбільш точно відповідає ситуації можна безкоштовно отримати код деактивації. Якщо ключ допоміг, то там же можна завантажити і встановити антивірус, який остаточно знищить програму-шкідника, а також запобіжить їх поява в подальшому. Також може допомогти перезапуск Windows з відновленням системи на ту дату, при якій проблеми ще не було. Для цього перезавантажуємо комп'ютер і спочатку завантаження натискаємо кнопку F8, відкриється меню вибору варіантів завантаження.


Тут вибираємо завантаження в безпечному режимі з підтримкою командного рядка. У з'явилася рядок вводимо команду "% systemroot% \ system32 \ restore \ rstrui.exe". При введенні цієї команди запуститься функція, за допомогою якої можна відновити систему на задану дату. Далі потрібно просто слідувати інструкціям. Якщо не один із запропонованих варіантів не допоміг, тоді варто звернутися до фахівців або в службу підтримки. Фахівець може позбавити комп'ютер від шкідливої програми, а також встановити якісний антивірус. Що б надалі захистити комп'ютер від різних банерів досить встановити хорошу антивірусну програму, яка крім свого основного завдання може служити засобом захисту від програм рекламного характеру. Для цього в антивірусній програмі необхідно включити функцію анти-банер, тоді програма буде відслідковувати завантажувані сторінки, і видаляти спливаючі банери. Можна також скористатися анти-банерними модулями браузера, які проводять аналіз відкриваються сторінок інтернету, шукають код, здатний відображати рекламу і якщо знаходять щось подібне, блокують сторінку.