Ноутбук за останній час перетворився з предмету розкоші в звичний атрибут студентів, офісних працівників і просто бажаючих з користю провести час, працюючи, граючи або відвідуючи соціальні мережі. Ноутбуки стають все більш демократичними за вартістю і наближеними за технічними характеристиками до ПК.

Достаток на прилавках ноутбуків і наполегливе бажання консультантів продати товар якнайдорожче ускладнюють вибір цієї техніки.

Надійність, захищеність, якість

Перш ніж вибрати ноутбук, необхідно визначитися, для яких цілей він вам буде необхідний. За цим принципом ці пристрої підрозділяються на чотири класи: для роботи, ігор, мультимедіа та для використання в екстремальних умов.

Якщо ви збираєтеся користуватися ноутбуком в екстремальних умовах, то вам необхідний апарат, який буде безперебійно служити вам, незважаючи на сніг, пил, дощ, агресивні середовища і високу вібрацію.

Якщо вам необхідний захищений ноутбук для роботи на хімічних виробництвах і будівельних майданчиках, то необхідно звертатися в спеціалізовані фірми, які займаються збором апаратів, пристосованих до конкретних умов.

Якщо ж вам просто потрібно користуватися ноутбуком в машині на курній дорозі під дощем і снігом, то кращим вибором може стати модель Panasonic спеціальної серії підвищеної захищеності CF.


Вона здатна протистояти ударам, вібрації, термічним перепадів, зберігаючи ваші дані і забезпечуючи безперебійну роботу. Цей ноутбук оснащений металевим (магнієвим) корпусом, захищеним від вологи і пилу. Клавіатура абсолютно не боїться води. Якщо раптом апарат залило дощем, то достатньо клавіатуру протерти і висушити. Жорсткі диски розміщені в гелеобразной подушці з силікону. Матриця LCD в таких ноутбуках розташовується в металевій капсулі, яка надійно захищена від впливу вологи. Спереду знаходиться додаткове ударостійке скло.

Часто такі ноутбуки набувають автомобілісти, використовуючи їх як навігаційних приладів. Також можна вибрати модель, здатну працювати в суворих польових умовах, з обертовим екраном. Апарат забезпечений додатковими ребрами жорсткості. Поворотний екран дозволяє перетворювати ноутбук в повноцінний персональний комп'ютер. Жорсткий диск розташований в металевому контейнері з демпфірувальними елементами.

Також можна зупинити вибір на моделі Desten типу CyberBook S734. Ці ноутбуки є високопродуктивними пристроями, забезпеченими повноцінної захистом від вологи, ударів, вібрації і агресивних атмосферних умов.