Не у кожної людини є можливість взяти з собою громіздкий ноутбук на роботу чи на відпочинок, щоб використовувати його для своїх потреб. Але виробники комп'ютерної техніки знайшли вихід з цієї ситуації і випустили на ринок нетбук, який є зменшеною копією ноутбука і, завдяки своїм невеликим габаритам, дозволяє брати його куди завгодно і користуватися ним як повноцінним комп'ютером. Давайте розглянемо питання, як вибрати нетбук і завдяки яким перевагам він став таким популярним на сьогоднішній день.

Технічні характеристики.

Модельний ряд нетбуків з кожним роком повниться новими моделями, які стають більш потужними і функціональними, що дозволяє використовувати цей пристрій не тільки для просматривания станиць в Інтернеті і виконання простих комп'ютерних завдань, але використовувати його для мультимедійних функцій.

Перед тим, як вибрати нетбук, звертайте увагу на наступні характеристики пристрою:

 1. Процесор. Більшість нетбуків постачають процесорами сімейства Intel, а також сучасні моделі мають двоядерні процесори з вбудованим графічним ядром. Потужність ядра поки що не перевищує 2 гігагерца.
 2. Відеокарта. Так як нетбука спочатку були створені для виконання простих офісних завдань, то виробники порахували достатнім інтегрувати графічне ядро в чіпсет процесора. Але сьогодні вже можна знайти моделі, які володіють окремої відкритий і здатні потягнути комп'ютерні ігри з високими характеристиками.
 3. Оперативна пам'ять. Зазвичай в нетбука встановлюють планку на 1 або 2 гігабайти, але деякі моделі мають на своєму борту планку оперативної пам'яті в 4 гігабайти або вільний слот для установки додаткової планки пам'яті.
 4. Жорсткий диск.


  Щодо цього параметра виробники не поскупилися і нагородили нетбука об'ємними накопичувачами інформації, які можуть мати обсяг до 320 гігабайт, чого цілком достатньо, щоб зберігати всю необхідну інформацію.

 5. Батарея. Зверніть увагу на ємність акумулятора, тому що дуже важливо, щоб нетбук міг без підзарядки працювати мінімум 9:00, що дозволить вам користуватися ним при довгих переїздах або для робочої презентації.

Додаткові зручності.

Крім основних комп'ютерних параметрів важливо звернути увагу на додаткові характеристики нетбуків, які відіграють важливу роль у функціональності пристрою. Розглянемо основні зручності, без яких важко уявити собі сучасний нетбук:

 1. USB порти. Зазвичай їх в пристрої від 2 до 4 портів, які дозволяють підключити будь-який зовнішній USB-пристрій.
 2. Wi-Fi адаптер. Наявність цього адаптера дозволить вам користуватися бездротовим зв'язком для виходу в Інтернет.
 3. Картрідер. Наявність картрідера дозволить вам безпосередньо скидати потрібну інформацію з зовнішніх носіїв і карт пам'яті.
 4. Bluetooth. Необов'язкова функція, але дуже зручна для бездротового з'єднання зовнішніх пристроїв, які підтримують даний вид зв'язку (мобільні телефони, принтери і так далі).

Як ви бачите, нетбук має хорошу функціональність і додатково завдяки своїм малим габаритам і легкій вазі робить цей пристрій незамінним помічником у будь-якій ситуації.