Технології розвиваються з кожним днем все швидше і нам важко встигати за що виходять на електронний ринок новинками техніки, які коштують чималих грошей. І в той момент, коли ми можемо дозволити собі придбати дорогу техніку - важливо володіти необхідною інформацією, щоб не купити бракований йди битий товар. Як ви думаєте, яка техніка найбільш затребувана на сьогоднішній день? Якщо ви не в курсі, то це монітори і рідкокристалічні телевізори, які призначені для відображення різної інформації з зовнішніх носіїв даних. Але, на жаль, бувають такі випадки, що після покупки нового монітора через невеликий проміжок часу на екрані з'являються дивні точки, які світяться іншим світлом і заважають при перегляді різних фільмів або ігор. Це биті пікселі, які важливо виявити на моніторі ще до його покупки. Як це зробити? Ми вам розповімо про це, як і про те, як вибрати монітор без битих пікселів.

Тестування монітора на биті пікселі.

Битий піксель - це піксель на екрані, у якого зламався свій тонкоплівковий транзистор, і внаслідок цього немає зв'язку з активною матрицею, яка регулює передачу кольору на дану точку монітора.

На око битий піксель визначити дуже важко, а продавці перед продажем демонструють передачу кольорів монітора на стандартний яскравих картинках, на яких важко помітити шлюб. Важливо розуміти, що биті пікселі можуть бути видні тільки на певних кольорах, наприклад, червоний битий піксель можна помітити на зеленому фоні і так далі. Тому важливо попросити продавця показати вам різні фотографії або відео, де можна зробити "паузу" і уважно оглянути монітор на наявність дефекту.

Крім цього способу існують спеціальні програми, які призначені для тестування моніторів на биті пікселі, читабельність, муару та інших похибок екранів.


Тому рекомендується записати одну з таких програм на диск або флешку і попросити продавця протестувати монітор перед покупкою. У програмі обов'язково виберіть режим перевірки на колір, після чого, перемикаючи різні кольорові гами, уважно дивіться на монітор, в надії виявити биті пікселі.

Лікування битих пікселів.

Якщо покупка була здійснена і немає можливості обміняти бракований товар на новий екземпляр, вам пропонуємо розглянути два дієвих способу лікування несправних точок на екрані (мова піде тільки про кольорові пікселях, так як ці методи не призначені на мертві чорні пікселі):

  • Масаж. Вам не здалося - саме масаж. Необхідно масажувати сухий ватною паличкою виявлення биті пікселі при вимкненому моніторі. Цей метод вимагає терпіння, так як можливо цю процедуру потрібно буде повторювати неодноразово. Злегка придавлюйте на битий піксель протягом двох хвилин і потім включіть монітор і подивіться на результат. Якщо ваші дії не дали результату - спробуйте процедуру заново.
  • Програмне забезпечення. Існують в Інтернеті програми, які дозволяють боротися з битими пікселями. Для цього вам тільки варто завантажити одну з них на свій комп'ютер і запустити програму. Після запуску вам необхідно з'явилося віконце навести на область пошкоджених пікселів, і натиснути на старт. Виробники обіцяють результат через 20 хвилин роботи програми, але ми рекомендуємо в разі негативного результату запустити програму на 5 годин.

Отже, ви тепер знаєте досить багато про биті пікселі і сподіваємося, що будете уважні перед купівлею монітора, так як, перебуваючи на сервісному обслуговуванні, у вас немає гарантії того, що його приймуть в ремонт у разі виявлення пару несправних пікселів.