Коли доводиться вибирати нову комп'ютерну мишку, про що ви замислюєтеся в першу чергу, крім того, де її купити і скільки вона коштує? Багато хто просто приходять в комп'ютерний салон і купують вподобану мишку. Однак правильніше вибирати мишку за характеристиками, яких досить багато, але запам'ятати їх не складно. Які характеристики можуть бути вам важливі? Це, звичайно, розмір мишки: комусь підходить невелика мишка, а хтось легко справляється тільки з масивної моделлю. Можливо, має місце розглядати типи корпусів, вони бувають класичними, асиметричними і ергономічними. Але найважливіше відноситься до функціонала мишки, її пристрою, підключенню. Основним же аспектом все-таки є час відгуку миші на команду.

Час відгуку комп'ютерної мишки.

Як вже було зазначено, час відгуку мишки на команду - вкрай важливий показник. Хоча багато в чому, яку мишку вибирати, залежить від вирішення вашого монітора. Справа в тому, що ідеально підібрана мишка за своїм вирішенню повинна збігатися з параметрами дозволу монітора. Завдяки цьому час відгуку буде мінімальним, а швидкість руху курсору від мишки буде повноцінною. Розрізняють величину частоти миші і її дозвіл. У першому випадку зустрічаються комп'ютерні мишки від 125 Гц до 2,4 ГГц, у другому ж випадку, число коливається від 400 до 4 тисяч dpi. Не всі знайомі з такою величиною, вона виражається в кількості точок на один дюйм.

Функціонал комп'ютерної мишки.

Для багатьох важливим показником ідеальної комп'ютерної мишки вважається її функціональність. Дійсно, це деколи дуже важливо, особливо для геймерів і тих, хто багато робочого часу проводить за комп'ютером. Стандартно оснащена комп'ютерна мишка - це 2 кнопки (права/ліва) і коліщатко (для прокрутки сторінки/файлу). Більш сучасні та модні комп'ютерні мишки мають додаткові кнопки (подвійного або потрійного клацання; можливість програмування кнопок та ін.). Такі комп'ютерні мишки будуть стояти дорожче, але вони ідеально підходять для ігор, коли доводиться здійснювати відразу багато дій. Існують і такі мишки, які працюють без зайвого шуму, клацання не чути, що корисно тим, у кого є маленька дитина. Для чистьох створені комп'ютерні мишки з антибактеріальним покриттям, а для просунутих користувачів запропоновані сенсорні мишки.

Пристрій комп'ютерної мишки.

Зараз всі знають, що мишки бувають за своїм устроєм механічними і оптичними.


У магазинах практично вже не зустріти механічні мишки, однак хтось досі користується такими, не дивлячись на те, що вони не так зручні, практичні і сучасні. Проблема таких мишок полягає в тому, що вони вимагають регулярного чищення, крім того, таким мишкам не підходить абсолютно будь килимок, тільки спеціальний (з шорсткою поверхнею). У протиставлення таким ненадійним мишкам створили більш зручну - оптичну модель. З такою мишкою робота стає куди приємніше, простіше і швидше, тому вбудовані мікро-сканер мишки в сукупності зі спеціальним світловим елементом стежить за найменшим рухом мишки. Без такої мишки не обійтися дизайнерам, редакторам фото, програмістам і т.д. Ще однією перевагою оптичних моделей комп'ютерних мишок є з здатність працювати на будь-якій поверхні (крім дзеркальних).

Типи та види підключення комп'ютерних мишок.

Хочеться виділити такі різновиди комп'ютерних мишок, які діляться по типу і виду.

1. Комп'ютерні мишки варто розділяти на два типи згідно їх гнізда підключення, це USB мишки і PS/2. Перші - більш сучасні та зручні, вони автоматичні і швидко встановлюються. Протилежність USB мишок - це моделі з портом PS/2, які необхідно встановлювати за допомогою спеціальних драйверів.

2. Інший вид класифікації мишок - за видом їх підключення. Вони можуть бути безпровідними і провідними. Бездротові мишки більш сучасні, компактні і зручні (не займають місця для проводу, легше поміщаються в сумку для ноутбука, наприклад та ін.). Працює така мишка або за допомогою батарейок (найчастіше, це одна батарейка типу ААА), або від акумулятора (через ІЧ-порт, або по радіохвилі). Для геймерів така мишка буде мене зручною через принципу економії енергії, який закладений в мишку. Однак врахуйте, що бездротову мишку можна використовувати, навіть якщо ви будете перебувати від комп'ютера на 1-2 метри. Провідні мишки популярні й донині, особливо вони цінуються геймерами і людьми, які здатні втратити в своєму будинку що завгодно. Таку мишку не зможе потягнути з собою маленька дитина, її не втратити.