З часом накопичена інформація на комп'ютері займає все вільне місце на жорсткому диску, і немає можливості, а часто і бажання видаляти зібрану колекцію фільмів, музики та ігор, щоб звільнити місце для необхідних файлів. У цей момент виникає бажання докупити додатковий жорсткий диск, щоб дозволити собі вільно розпоряджатися вільним місцем на своєму комп'ютері. На сьогоднішній день перед покупцем стоїть вибір між вбудованим і зовнішнім жорстким диском, які мають одне призначення - зберігати дані на комп'ютері, але відрізняються один від одного своєю функціональністю і зручністю користування. Давайте розберемося з тим, як вибрати зовнішній жорсткий диск.

Технічні особливості.

Важливо розуміти, що зовнішній диск - це відмінний спосіб зберігати необхідну інформацію і переносити її куди завгодно на свій розсуд, але не варто розглядати його, як вінчестер, на який буде встановлена операційна система через свої технічних особливостей. Відомо, що зовнішні вінчестери працюють повільніше, ніж внутрішні жорсткі диски через що можуть виникнути труднощі з ефективністю роботи операційної системи.

Перед тим як вибрати зовнішній жорсткий диск звертайте увагу на наступні його технічні характеристики:

  1. Спосіб підключення. Бувають двох видів: послідовний (SATA) і паралельний (PATA).


    Диски SATA працюють набагато швидше за своїх опонентів і легко встановлюються, але коштують дорожче і вимагають наявності на материнській платі спеціального роз'єму.

  2. Швидкість обертання. На даний момент поширені три швидкості обертання: 5400, 7200 і 10000 оборотів в хвилину. Зазвичай швидкості в 7200 вистачає для звичайної роботи, але при бажанні заощадити, можна купити на 5400.
  3. Кеш-пам'ять. Виробники випускають зовнішні диски з об'ємом кеша від 2-х до 8 мегабайт. Якщо вам необхідно працювати з великими відеофайлами або зображеннями, найкраще вибрати вінчестер з максимальною кеш-пам'яттю.

Переваги зовнішнього диска.

Якщо говорити про переваги зовнішнього вінчестера, то можна відзначити наступні переваги:

  1. Мобільність;
  2. Легкість в установці;
  3. Не впливає на температурний режим комп'ютера.

Звичайно, такий пристрій коштує набагато дорожче, ніж внутрішній жорсткий диск, але за витрачені гроші ми можете отримати прекрасну можливість розширити інформативне простір свого комп'ютера і вільно переносити його за своїми особистими цілями. Для прикладу ви можете використовувати його в домашніх умовах і користуватися ним на роботі або віднести до друзів, щоб перекачати собі нові фільми. Як ви бачите і зручно і практично.