Велика кількість книг і журналів, які можна скачати в Інтернеті, мають не формат fb2, а формат pdf. Формат Pdf не можна назвати повністю непридатним для використання, але він набагато менш зручний і функціональний порівняно з fb2. Так що, якщо у вас є текст для читання представлений у форматі pdf, то за допомогою спеціальних програм ви зможете без особливих зусиль перетворити формат pdf в fb2. Таких програм існує не дуже багато, і ми вам підкажемо, як pdf перевести в fb2, і які програм них найбільш зручні.

Використання програми Calibrе для перетворення форматів

Calibrе є однією з найбільш зручних програм. Але вона не служить безпосередньо конвертером, а є менеджером. Однак серед численних послуг, пропонованих Calibrе, є і можливість перетворення одного формату в іншій. Як pdf перевести в fb2? Після запуску Calibrе необхідно вибрати мову інтерфейсу, а потім папку (порожню) для зберігання книг. Таку папку краще створити завчасно. Вибравши ці параметри, користувач отримує доступ до головного меню.

Робота в програмі Calibrе дуже проста і зручна. Вибираєте напис "Додати книги", потім, використовуючи "Огляд" позначаєте книгу, яку збираєтеся перетворювати з pdf в fb2. Книга додається в головне меню програми, де ви повинні її виділити. Далі - "Перетворити книги". У вікні визначаються параметри перекладу. У правій верхній області екрану біля рядка "Формат виводу" треба по стрілці перейти до формату fb2. Після натискання "Ок" - почнеться перетворення. Отримані файли будуть поміщені в раніше обрану папку.

ABBYY PDF Transformer 3.0

Представляємо ще один програмний інструмент, за допомогою якого можна перекласти текст з формату pdf в fb2.


З цією метою можна використовувати версії програми, починаючи з 3.0. Великою перевагою даної програми є повне збереження структури перетворюваного документа - сторінок, виносок, діаграм.

Принцип роботи програми простий. Після її запуску необхідно відкрити документ pdf. У головному меню позначається папка, в яку буде поміщений остаточно сформований файл. Потім натискаєте - "Перетворити". При необхідності перед початком процесу конвертації можна вибрати параметри трансформації, що дозволяють змінити структуру документа. Останній крок - вибір формату, в який конвертується документ - fb2.

Інші варіанти конвертації pdf в fb2

Як pdf перевести в fb2: ще одним варіантом бажаного перетворення файлів може стати застосування поєднання двох програм. Спочатку використовуємо програму Solid Converter PDF, застосування якої допоможе перевести документ у форматі pdf в стандартний текстовий документ.doc з максимальним збереженням форматування, посилань, ілюстрацій, таблиць і діаграм.

А ось наступна програма Any to FB2 вже трансформує текст безпосередньо в формат fb2. Після запуску Any to FB2, вибравши файл Word, позначаємо fb2 вихідним форматом. Буквально протягом хвилини конвертація буде завершена.

Цей спосіб може здатися дещо обтяжливим. Але якість документа, перетвореного з doc в fb2, вище, ніж якість тексту, конвертованого безпосередньо з pdf. Цей варіант рекомендується для тих користувачів, яким важливі високі якісні характеристики.

У результаті використання цих конвертаційних програм ви отримаєте текст у форматі fb2, який є більш компактним, ніж pdf. До того ж, формат fb2 набагато легше сприймається електронними книгами.