Головні убори є у кожного. Просто хтось віддає перевагу різноманітність, а ля когось і пара схожих в'язаних шапочок - це норма. У будь-якому випадку необхідно знати, як правильно доглядати за своїми головними уборами незалежно від того, скільки їх у вас є. Особливо питання про відхід турбує вже тих громадян, які забули про убори і тепер думають, як би їм повернути колишній вигляд і красу.

Догляд за капелюхами.

Капелюхи вимагають особливого догляду. Приміром, фетровий капелюшок вам потрібно буде чистити досить часто, рази 2-3 за тиждень за допомогою м'якої щітки. Якщо така капелюх забруднилася, то видалити пляму можна нашатирним спиртом, в який ви опустите ганчірочку і змочіть пляма на капелюсі. Далі капелюшок необхідно розчесати, але не за напрямом "зростання", а у зворотний бік, а так само гарненько висушити.

Якщо плями жирні, то для їх видалення вам буде потрібно бензин, після чого необхідно добре провітрити капелюшок. Так само бензин допомагає в чищенні капелюшки і зимової хутряної шапки. Якщо колір капелюхи світлий, то вам потрібно приготувати спеціальний розчин з 5 ложок оцту і нашатирю, і половини ложки кухонної солі. Якщо капелюшок встигла протертися, то її точно треба оновлювати, для цього вам потрібна буде проста сіль і щітка. У капелюхи можуть втратити форму поля, щоб надати їм свіжість, пропрасуйте гарненько поля через тканину, змочену водою. Поза сезон прибирайте капелюшок в спеціальну коробку, а саму капелюх зсередини забийте папером, щоб вона не втрачала форму.

Догляд за в'язаними шапочками.

Найскладніше в догляді за улюбленими багатьма в'язаними шапками - це процес прання.


Прати такі речі можна тільки вручну і при теплій температурі. У воду можна додати простий шампунь. Шапка в такій воді попросту замочується, досить буквально 10 хвилин, після цього шапку можна почати прати, особливо ретельно простягає краю шапки, вони швидше за все темніють. Після прання, шапку потрібно прополоскати в більш прохолодній воді, але ні в якому разі не віджимати! Можна скористатися допомогою пральної машини на кінцевому етапі, для цього включіть режим віджиму вовняних речей, або делікатний віджим, після чого покладіть на х/б тканину і чекайте висихання. Шапку можна сушити і на банці, проте зручно це вам чи ні, відомо тільки вам.

Догляд за хутряними шапками.

Шапки з натурального хутра - найдорожчі, тому й доглядати за ними ви повинні трепетно і акуратно. Так, наприклад, найкраще для таких шапок мати спеціальну підставку. Вона стане в нагоді вам в будь-який час року, головне, щоб у передпокої вмістилася. Коли сезон таких шапок проходить, прибирайте хутряні шапки в коробки при цьому вивернувши їх навиворіт, так вони краще збережуть свій вигляд. Якщо шапка забруднилася, то вам буде потрібно м'яка щіточка, яку треба змочити в бензині і трохи в порошку. Щоб запах вийшов швидше і краще, натирайте шапку, точніше конкретне місце, крохмалем, який вбере запах в себе.