Як і де відучитися на режисера.

Щоб стати хорошим і відомим режисером, необхідно не тільки багато вчитися своєму ремеслу, але й практикуватися в чомусь новому. У роботі режисера важлива саме практична сторона справи. Так що необхідно не просто один раз навчитися ремеслу режисера на елементарних курсах, а проходити навчання постійно. У вільний час необхідно тренуватися в нових зйомках. Не відмовляйтеся від пропозицій друзів допомогти їм з режисурою їхніх домашніх відео, любовних історій і навіть весіль. Це не тільки допоможе вам стати більш досвідченим, але й стане у пригоді в подальшому. Крім того, завжди можна підзаробити при такому розкладі.

Вчитися на те, як стати режисером, можна де завгодно. Стануть в нагоді і курси для майбутніх режисерів, і отримання вищої професійної освіти, і всілякі семінари та тренінги, які допоможуть не тільки підвищити свою майстерність, але й стати кращим режисером, ніж раніше. Не дивлячись на те, що режисер працює здебільшого зі сценаріями, він все ж повинен уміти спілкуватися з будь-якими людьми, тому адаптація сценарію з акторами неможлива без гарної роботи режисера. Так що вчитися доведеться завжди і скрізь, де тільки можливість дозволяє. І не забувайте, що головний досвід у професії режисера - це життя, так що беріть участь в своєму житті і житті знайомих, як режисер.

Як стати режисером.

Для початку зрозумійте, що професія режисера вкрай складна, вимагає багато сил та емоцій. Ви повинні бути дуже старанним і цікавою людиною, щоб у вас щось вийшло.


Більше стежте за своєю думкою, щоб розвинути сюжет в незвичайному руслі. Режисер важливий не тільки в кіно, але і в театрі, і дуже багато глядачів із задоволенням подивляться на незвичайну роботу режисера.

Але в будь-якому випадку спочатку доведеться отримати професію режисера. Стати режисером допоможе будь-який творчий ВНЗ. Але найкраще піти за своєю професією в:

- інститут кінематографії,

- інститут культури,

- театральну академію.

При цьому якщо раніше було необхідно вибирати державний ВНЗ, то зараз можна вибирати приватні заклади, та й ніхто не подивиться як ви вчинили в навчальний заклад на бюджетній основі або на комерційній. Однак не забувайте, що охочих стати режисером нітрохи не менше, ніж бажаючих стати акторами. Зрозуміло, що конкурс буде великий, відбір - жорсткий і конкретний. Вам необхідно за короткий час показати себе, проявити свої таланти, фантазію та вміння, заховати сором і хвилювання подалі і довести, що ви творча особистість, яка повинна бути в даному ВУЗі.

Далі вам лише залишиться "пробиватися" в режисери. Вибирайте ким стати: режисером театру або кіно, це дуже важливо і дуже різниться. Роботу ви, швидше за все, знайдете вже на останніх курсах навчання, так як навчання, грубо кажучи, закінчується вже до 4-5 курсів. Починається практика, робота над проектами. В цей час ви можете подивитися з боку, що у вас виходить, що ви робите не так, над чим можна попрацювати і як зарекомендувати себе. Пам'ятайте, що знайти роботу режисерові кіно простіше, тому проектів більше, ніж в театрах.