Музичний слух.

Багато запевняють, що музичний слух або є, або його немає зовсім, це талант, який можна тільки розвивати, але створити неможливо. Тому, якщо вам фахівці говорять про те, що у вас немає музичного слуху, не потрібно шукати тих, хто його "відшукає" за великі гроші, тільки час втратите, кошти, та й станете посміховиськом свого оточення. Взагалі, музичний слух - це не просто здатність, це набір здібностей, що дозволяють вірно сприймати, оцінювати і відтворювати музику.

Якщо ви хочете стати професійним музикантом або просто розбиратися в музиці як професіонал, варто дізнатися, як розвинути музичний слух, якщо він в принципі у вас є. Ось кому музичний звук необхідний: музиканти (композитори та виконавці), музикознавці, продюсери та звукорежисери. За допомогою вам варто звернутися не просто до викладача з оголошення, а до заслуженого викладачеві сольфеджіо.

Так само необхідно щодня відпрацьовувати музичний слух , частіше співати, виконувати дихальні вправи, танцювати та ін. Розвивати музичний слух варто з раннього віку, з дитинства, коли дитина може сприйняти і запам'ятати набагато більше, ніж дорослий. Навчатися можна і вдома, якщо фінанси родини не дозволяють дати дитині повноцінного музичної освіти (це недешево!), Для цього варто підібрати і використовувати комп'ютерну програму розвитку музичного слуху.


Наприклад, це програма "Музичний екзаменатор".

Читання нот.

Не багато виконавці пісень та інших творів вміють читати ноти, адже це складно. Але чи можливо в принципі навчитися читання нот у себе вдома? Звичайно, хтось зможе це зробити, але не завжди вірно, через що весь процес самонавчання буде "кривим". Якщо вам справді цікаво, як читати ноти, то варто взяти уроки у педагогів музики, які навчать вас цьому складному справі. Але теорію музичної нотації ви можете навчити і вдома.

Наприклад, в якості сучасної музичної нотації сприймається тактова пятилинейная нотація. Коли ж мова йде про нотного запису, мається на увазі партітурно нотація (відома з 17 століття). Першими музичними нотаціями були невменная, кондакарная крюковая і мензуральна нотації.

Під час навчання читання нот ви повинні будете вивчити такі символи, як лінії, ключі, об'єднання нот, перенесення на октаву, тривалості, зупинки, метри, альтерації, мелізми, динаміку, повторення, закінчення, педалі.

Як ви можете зрозуміти, вчитися читання нот доведеться наполегливо, але якщо ви цього дійсно хочете, сміливо вступайте в бій і вчіть щось нове, до чого тягнеться серце, тобто до музики. Музичний слух, якщо не стане вашим засобом заробітку, може стати прекрасним варіантом для відпочинку та розваги з друзями.