Пошиття шкіряних виробів.

Кожен вміє шити хоч трохи. Але ось далеко не всякий вміє шити шкіряні вироби, працювати з обробленою натуральною шкірою. Зверніть увагу при покупці шкіри, чи є на шматках шкіри недоліки, типу невеликих отворів, кривизни, нерівномірності забарвлення, якщо так - це натуральна шкіра. Якщо ж шкіра продається рулонами і виглядає ідеальною - це штучна шкіра, яку намагаються видати за натуральну. Отже, давайте дізнаємося, як шити шкіру, які секрети шиття таїть у собі даний матеріал.

 1. При підготовці до шиття пам'ятайте, що Наживляємо шкіряний матеріал нитками з голкою не можна, адже інакше залишаться непотрібні дірочки на шкірі . Найкраще виконати кмітливість за допомогою шпильок, вставлених рівно перпендикулярно матеріалу, та й то лише в деяких місцях по області припуску шкіри на шов.
 2. Після цього можна прострочити шов, але пам'ятайте, що шкіра може розтягуватися під швейною машинкою , тому змастіть шкіру приблизно на 1 см попереду соняшниковою або оливковою олією і продовжуйте рядок. До речі, щоб шов вийшов рівним, стежте за положенням лапки швейної машинки, по ній пишу можна зробити ідеально рівно, головне не поспішати.
 3. Припуски Не пропрасовувати після прострочки, як з тканиною, а відбиваються в протилежні сторони за допомогою дерев'яного молотка (є в магазинах фурнітури або уточніть про його придбання, коли будете купувати шкіру). Якщо ви не змогли знайти дерев'яний молоток, акуратно скористайтеся простим, залізним молотком.
 4. Після того, як відіб'єте припуски, їх необхідно приклеїти до шкіри із зворотного боку клеєм для шкіряних виробів, щоб припуски не стирчала і не заважали при використанні речі зі шкіри. Більш тонкі і ніжні шкіряні матеріали годі й приклеювати, а злегка отутюжівать на мінімальній температурі праски через вологу марлю, але для початку на непотрібному клапті такий же шкіри перевірте її реакцію на праску.
 5. Якщо ви хочете використовувати підкладку, пам'ятайте , що до шкіряної матерії вона пришивається точно так само, як і до тканинного матеріалу.

І наостанок, що варто знати про шкіру: її не можна прати, краще використовувати послуги хімчистки.

Пошиття трикотажних виробів.

Є особливість пошиття і трикотажних виробів. Але почнемо з того, що відзначимо сучасне різноманітність трикотажних тканин. Вони бувають еластичними (розтягуються і вздовж і впоперек) і біеластічнимі (розтягуються або тільки уздовж, або тільки поперек), махровими і в'язаними, ажурними і з бавовняної основою. Однак при всьому при цьому, їх об'єднує, як шити трикотаж - це завжди легко і зручно.

 • Якщо обраний вами трикотаж тягнеться тільки в одну сторону, форма деталей повинна йти так, щоб деталі розтягувалися поперек, а не уздовж.
 • Після перенесення викрійки на виріб, шви країв і припусків необхідно обробити оверлоком, щоб тканина не "поповзла" при використанні навіть в деяких місцях. Якщо у вас стара швейна машинка, у якої немає можливості оверлока, пройдіть шви простих зигзагом (3 мм і 2 мм).
 • Що стосується скріплення самих деталей при пошитті, тут варто використовувати або оверлок, або, якщо у вас його немає, простим прямим швом або вузьким зигзагом. Якщо ви вибрали пряму строчку, врахуйте, що для цього необхідно вставити в машинку трикотажні нитки!
 • До речі, проста голка з швейної машинки для прострочки трикотажних тканин не підійде. Її необхідно замінити на голку для трикотажу (у неї не гострий, а круглий кінчик), яка створена, щоб не пошкоджувати трикотажу.


  Проста ж голка призведе до того, що річ може швидко "поповзти" при носінні.

 • Низ будь-якого трикотажного виробу необхідно обробити еластичним швом, подвійним. Робиться це подвійною голкою з трьома нитками, де 2 з них виконують роль верхніх, а третя - нижньої. Якщо у вас немає такої можливості на швейній машинці, обробіть низ вручну, підігнувши край на 5 мм.

Подвійна голка.

Трохи більшу увагу варто звернути на те, як шити подвійною голкою, про яку ми згадали трохи вище. Зрозуміло, що використання подвійної голки можливо тільки в швейній машинці. Але тут дуже важливо правильно підібрати підходящу голку. Хоча не менш важливою деталлю стане і заправка такої голки. Як ви пам'ятаєте, для цього необхідно 3 нитки. Дві йдуть на верхню заправку обох голок, а третя нижня залишається в шпульці і використовується подвійною голкою.

Але зазначимо, що не всяка швейна машинка може працювати з подвійною голкою. Якщо у вас немає інструкції до машинки, придивіться до пластини для голок в ній.

 • Одне круглий отвір говорить про можливість використання в шиття тільки однієї голки,
 • Широка вузька щілина говорить про можливість використання подвійної голки в шиття.

Так само, щоб використовувати подвійну голку, машинка повинна мати кілька нітеводітелей і стійок для котушок. Якщо ваша машинка призначена для такого подвійного шва, не забудьте докупити для цього шпульку для другої нитки.

В установці подвійної голки немає нічого особливого. Необхідно тільки правильно встановити голки округлої стороною до себе, стійки для котушок, провести через нітеводи нитки з натягувачем і заправити нитки по голок відповідно. Головне не помилитися з вибором подвійної голки при покупці, інакше вона може зламатися. Так що в магазині подивіться на характеристики голки - вона не повинна бути ширше, ніж отвір пластини для голки.

Пошиття одягу.

Якщо ви хочете самостійно навчитися шити для себе одяг, ви з цим справитеся. Найскладніше в тому, як шити одяг - це пошук готової викрійки. При цьому форма повинна бути правильно і ідеальною. По ній ви зможете приготувати свою власну викрійку з особистих мірками. Давайте розберемо, наприклад, викрійку сукні. До речі, у статті "Як зшити гарну сукню самостійно", ви зможете почерпнути чимало корисного в даному питанні. Шити чоловічі речі набагато простіше, адже в жіночому одязі важливо враховувати вигини фігури. Головна мірка жіночих грудей - це окружність грудей (ОГ). Тут важливо врахувати такі мірки, як ширину спини (ШС), ширину грудей (ШГ) і ширину пройми (шпр).

 • ШС = ОГ/8 + 5,5 (см),
 • ШГ = ОГ/4 - 4 (см),
 • шпр = ОГ/8 - 1,5 (см).

Якщо ви шиєте одяг вперше, перевірте цифри, склавши ШС, ШГ і шпр і у вас повинна вийти цифра рівна окружності грудей. Для цього отриману від суми ширини спини, грудей і пройми потрібно помножити на 2 і вже отриману цифру порівняти з колом грудей. Отже, перевіримо розрахункові значення: 17 + 10 + 19 = 46х2 = 92см (Множимо на 2, оскільки розрахунок при побудові викрійки робимо тільки на половину окружності грудей). Так: ОГ = (ШС + ШГ + шпр) * 2.

Далі ви повинні перевірити і виміряти глибину пройми за формулою: ГПР = ОГ/10 - 1,5 (см). Виміряйте глибину пройму і порівняйте з отриманої за формулою цифрою, якщо вони різні, складіть їх і розділіть навпіл і дане значення прийміть за глибину пройми.

В іншому ви впораєтеся, якщо знайдете хорошу викрійку-основу.