Імунітет дитини часто дуже слабкий, і внаслідок цього діти часто застуджуються. Подібні захворювання досить часто супроводжуються кашлем і нежитем.

При хронічних або гострих формах захворювання лікар може призначити Ереспал (сироп для дітей). Даний препарат випускають і в таблетках, але їх застосування можливе тільки після 14-ти років.

Ереспал сироп для дітей

Ереспал володіє антібронхоконстрікторним і протизапальною дією, тому його часто призначають при бронхіті або ларингіті в якості одного з компонентів комплексної терапії. Крім цього, він надає ефективну допомогу при лікуванні синуситу, отиту, ринофарингіту, бронхіальної астми, грипі, кашлюку та кору, а також деяких алергічних реакцій.

Діюча речовина ереспал - фенспірид. Крім нього, до складу сиропу входять ароматизатори, підсолоджувачі та барвники, тому він пахне медом. Цей препарат діє не так, як антибіотик, але його застосування схвалюють далеко не всі лікарі. Наприклад, невропатологи вважають, що Ереспал, сироп для дітей, далеко не безпечний, адже його впливу піддається нервова система. Та й список можливих побічних явищ вражає. Тут і слабкість, і сонливість, і стомлюваність, а також свербіж, запаморочення, тахікардія і навіть набряк Квінке.

Часто можна зустріти відгуки про цей препарат, як про дуже ефективний засіб, але разом з тим відзначається його сильний вплив на дитячий організм.


Ереспал, судячи з відгуків, викликає у більшості дітей млявість і алергічні реакції. Тому застосовувати даний препарат краще тільки у випадках крайньої необхідності, тобто при важкому ступені захворювання.

Вплив ереспал, сиропу для дітей, може відчути на собі навіть доросла, тому на самих маленьких діток препарат діє в кілька разів сильніше і його застосування в ранньому віці дуже небезпечно. Використання сиропу під час вагітності та періоду лактації теж вкрай небажано.

Як би там не було, лікування завжди призначає лікар, і, якщо він рекомендує сироп Ереспал, значить, у нього є на те підстави. На всякий випадок можна уточнити і педіатра, чи є альтернативні варіанти лікування. Але якщо все-таки є необхідність прийому саме цього препарату, обов'язково потрібно дотримуватися дозування, відповідної віку дитини або масі його тіла. Детальні вказівки щодо дозування можна знайти в інструкції до сиропу.

При появі побічних ефектів, необхідно негайно звернутися за допомогою до лікаря. Він може замінити препарат іншим лікарським засобом або змінити дозування. У кінцевому рахунку, застосовувати Ереспал сироп для лікування дитини чи ні, вирішують самі батьки. А щоб такий вибір робити не довелося, потрібно дбати про зміцнення його імунітету, і тоді будь-які холоду будуть малюкові дарма.