Організм дитини настільки стрімко розвивається, що вимагає постійного контролю з боку батьків і, крім усього іншого, своєчасної здачі аналізів. Це дозволить простежити за станом здоров'я дитини і забезпечити стабільність процесів, що відбуваються в його організмі.

В 6-14 років нерідкі випадки, коли при проведенні аналізів виявляються оксалати в сечі у дитини, які можуть свідчити про порушення обмінного процесу під впливом сольового складу їжі. При оксалурії оксалат кальцію, який знаходиться зазвичай в сечі в розчиненому стані, через підвищений всмоктування солей щавлевої кислоти виділяється у вигляді кристалів.

Оксалати в сечі у дитини

Якщо подібні виділення носять постійний характер і підтверджуються результатами повторних аналізів, знадобиться серйозне обстеження. Стабільну присутність оксалатів у сечі у дитини говорить про серйозні порушення в роботі нирок. Причин появи солей оксалату в сечі малюка може бути кілька, скажімо, в його раціоні - надлишок продуктів, насичених щавлевої кислотою, або порушений обмін цієї кислоти. Це захворювання називається дисметаболической нефропатією. В його основі лежить розлад в роботі нирок, пов'язане з виділеннями тих речовин, які підтримують оксалати в нормі, тобто в розчиненому стані.

Уважному батькові важко не помітити симптоми захворювання і без аналізів: насичений колір сечі, різке зменшення її норми. Якщо не дати цьому підступному захворюванню розвинутися, його досить просто можна подолати.


Крім медикаментозного лікування дитині прописують неухильне дотримання дієти і, в першу чергу, виключають з раціону продукти, що містять солі щавлевої кислоти і її саму, наприклад, шоколад, чай, какао, буряк, петрушку, шпинат, щавель і ревінь, в яких вміст цих елементів підвищений. Продукти з меншим вмістом оксалатів, наприклад, морква, помідори, цикорій, цибуля, зелена квасоля можна використовувати в їжу в обмеженій кількості. А такі продукти, як баклажани і банани, горох, смородину, салат, абрикоси, цвітну капусту і гарбуз, потрібно використовувати частіше.

Особливо корисні яблука і груші, відвари з листя винограду, чорної смородини і шкірки фруктів. У раціон дитини слід включити молоко, сир, свиняче сало, масло (рослинне і вершкове), цвітну і білокачанну капусту, картоплю, м'ясо птиці і різні каші. Єдиним обмеженням при їх вживанні є зниження використання кухонної солі. У періоди загострення хвороби з раціону слід виключити молочні та інші продукти, з високим містить кальцію.

Дану дієту дотримуються по 2-3 тижні з періодичністю в місяць. Збільшення споживання рідини в середньому до 2 л на добу також допомагає виводити оксалати в сечі у дитини, причому, просту воду краще замінити соками свіжих фруктів і овочів або мінеральною водою Єсентуки 20 або Нафтуся (мінеральну воду п'ють протягом одного місяця і з перервами на 3 -4 місяці).