Кожен батько рано чи пізно стикається з такою проблемою, як висипання на шкірі у дітей. Висип - це зміна стану шкірних покривів у вигляді прищиків, гнійників, почервоніння. Причини висипань можуть бути самого різного характеру і наслідки залежать від характеру захворювання.

Деякі види захворювань вимагають від батьків швидкої дії, тому їм необхідно знати, які причини висипання на шкірі у дітей і які можуть бути наслідки.

Висипання на шкірі у дітей

Фактори, що викликають висипання у дітей, можна розділити на декілька:

  • Недотримання правил гігієни. У немовлят часто зустрічається такий вид висипки як пітниця (попрілість). Шкіра у маленьких дітей дуже ніжна і погано пристосована до впливу навколишнього середовища. Якщо у малюка попрілості, необхідно його менше вкутувати і стежити за тим, щоб шкіра завжди була сухою і чистою.
  • Алергічні реакції. Виникнення алергічної висипки завжди проявляється несподівано, викликає відчуття свербіння, супроводжується нежиттю і сльозотечею. Найчастіше це буває алергія харчова або контактна. При харчових алергіях дітям не можна давати деякі види продуктів, таких наприклад як шоколад, червоні фрукти і овочі, молоко, цитрусові. Необхідно зробити тест на алерген і виключити цей продукт з дитячого раціону. Контактна алергія виникає при взаємодії шкіри з одягом або постільною білизною низької якості. Висип проявляється тільки при контакті з алергеном. У цьому випадку досить усунути джерело і висип пройде.


    Підвищення температури або порушення загального стану на тлі алергічних реакцій зустрічається рідко.

  • Інфекційні та паразитарні. Практично всі інфекційні захворювання, такі як скарлатина, кір, супроводжуються підвищеною температурою і загальним нездужанням. Ознаки ознобу, втрати апетиту або біль у горлі і животі служить тривожним знаком, особливо на тлі високої температури.
  • Небезпечним захворюванням є менінгококова інфекція. Супроводжується високою температурою, блювотою, порушенням свідомості, на її фоні виникає невелика висип з почервонінням. Всі виниклі симптоми - причина викликати швидку допомогу негайно. Наслідки захворювання протікають дуже швидко, результат може бути смертельним буквально протягом доби.
  • Висип як реакція на паразитів, називається коростою. Дуже заразне захворювання, що викликає сильний підшкірний свербіж. Слід звернутися до дерматолога при підозрі на цю хворобу.
  • Хвороби крові і судин. Висипання на шкірі у дітей, що виникають у вигляді дрібних червоних крапок або синців по всьому тілу, проявляються внаслідок навіть незначних травм тіла. Така висип виникає при захворюваннях крові і судин.

Які б причини висипання на шкірі у дітей не були, необхідна консультація лікаря. До його приходу постарайтеся не змащувати висип різними засобами, можна дати дитині препарат сорбент. При сильному свербінні можна робити вологі компреси. Доктор огляне малюка і призначить препарати, які підходять саме йому.