Наука не стоїть на місці, і, прагнучи продовжити наше життя і забезпечити здоров'я, вчені створюють різні препарати. Так досить новими, але широко вживаними стали імуностимулюючі засоби.

Імуностимулюючі препарати для дітей користуються великою популярністю серед мам і часто рекомендуються до застосування лікарями. Важливо знати, що їх використання рекомендовано тільки при діагностиці імунодефіциту. Поставити такий діагноз здатний тільки лікар після відповідного обстеження і знайомства з історією хвороби дитини. Ознаками імунодефіциту можуть бути часті простудні захворювання (більше 6 разів рік), складне протягом цих захворювань, велика тривалість хвороби і слабка ефективність проведеного лікування. Імуностимулюючі препарати для дітей створюються на основі різних компонентів і застосування того чи іншого виду залежить від тяжкості захворювання та інших індивідуальних особливостей.

Засоби для стимуляції імунітету можуть бути:

  • рослинними, наприклад, препарати, створені на основі ехінацеї;
  • бактеріального походження;
  • на основі нуклеїнових кислот;
  • групи інтерферону (найпопулярніші);
  • препарати вилочкової залози (тільки за призначенням лікаря).

Незважаючи на широкий асортимент цих коштів та їх доступність , не варто ними зловживати.


Варто розібратися і обговорити всі "за" і "проти" їх використання.

Негативне ставлення до иммуностимулирующим препаратам для дітей засновано на самому розумінні імунітету. Справа в тому, що імунітет - це захисна реакція організму. Вона закладена в дитині з народження, і незалежно ні від яких стимулюючих препаратів вона працює. Та ж сама алергія - це дія захисних механізмів. Препарати, що стимулюють імунітет, як би змушують організм активізувати свої сили до зіткнення з реальною загрозою. Тобто під їх дією захисним клітинках дається команда "в бій" і вони стоять в очікуванні, так як конкретну адресу атаки не вказаний. Крім того, імуностимулюючі засоби порівняно недавно випущені на широкий ринок, тому поки не зібрана достатня доказова база їх дієвості.

У теж час від матусь і педіатрів, що використовують імуностимулюючі препарати для дітей, отримано безліч позитивних відгуків. Вони на практиці переконалися в їх ефективності і ні за що від них не відмовляться. У випадках, коли дійсно діагностується імунодефіцит, а часті захворювання виснажують і дитину і маму, варто вдатися до лікарських препаратів. Іноді організму дійсно потрібна додаткова допомога, так як його ресурси починають вичерпуватися.