Зміст:

 • Фактори, що заважають виникненню впевненості в собі
 • Основні принципи формування впевненості
 • Люди, які досягли успіху завдяки роботі над собою
 • Висновок та підсумки

Впевненість у собі є основоположним моментом в сучасному соціумі. Невпевнені люди часто задаються питанням: як виробити впевненість у собі? Дана якість необхідно як чоловікам, так і жінкам, але не кожен індивід здатний до самопрезентації в достатній мірі. Це обумовлено як особливостями соціуму, в якому проживає більшість громадян Росії, так і особистісними особливостями. Щоб зрозуміти коріння відсутності даного навику, звернемося до розбору цих нюансів на прикладах.

Довгий час радянська ідеологія не заохочувала людей, які могли б хоч чимось відрізнятися від інших. Бути не як усі вважалося не тільки недоречним в суспільстві рівних, але й небезпечним. Розповіді і кінематограф тих років рясніють різноманітними прикладами про те, що відрізнятися від маси - значить бути ізгоєм і білою вороною. При таких досить жорстких установках відбувається автоматичне обмеження особистості. Особистість може розвиватися тільки з оглядкою на громадську думку, нехтуючи своїми найчастіше яскравими талантами.

Ще одним фактором, що впливає на розвиток, є сімейне середовище. Її вже сформувалися члени транслюють своїй дитині норми поведінки і всіляко коригують їх відповідно до загальноприйнятих поняттями. Таким чином, дитина схильний до процесу соціалізації з самого народження і до смерті. Якщо у батьків достатньо мудрості для того, щоб заохочувати гармонійний розвиток і підтримувати хорошу психологічну атмосферу в будинку, то великий шанс, що виросте повноцінна особистість, впевнена в своїх силах. Якщо ж цього не відбувається, то є ймовірність, що доведеться неабияк попрацювати над виникненням потрібних якостей.

На щастя для багатьох з нас, впевненість у собі є здобувається якістю. Для того щоб сказати, що ви впевнені в собі, необхідно це відчути.

Щоб дане почуття виникло одного разу і не покидало вас в самих різних життєвих ситуаціях, його потрібно підтримувати і всіляко культивувати. Як правило, такий стан дається нелегко, але його можна і потрібно розвивати.

Повернутись до змісту

Фактори, що заважають виникненню впевненості в собі

Існує цілий ряд факторів, здатних перешкодити культивуванню такої якості, як впевненість. Для того щоб їх виділити і скласти певний список, досить поспостерігати за собою і своїми діями-думками протягом дня. Якщо ви помічаєте, що схильні давати негативну оцінку своїм діям та діям колег, то це перша ознака того, що даний аспект потрібно усувати. В іншому випадку ви не дозволите собі рости, продовжуючи використовувати негативні установки.

Думка оточуючих людей може стати серйозною перешкодою для виникнення впевненості в собі. Коли людина оцінює себе, приміряючи чужі мірки, він ніколи не отримає стабільного результату. Відомо, що люди схильні культивувати в оточуючих ті якості, які вигідні саме їм, тому мірило чужої думки буде абсолютно непридатним для виникнення впевненості.

У кожної людини існує певна зона комфорту, яка є його тилом, але не є місцем для розвитку. Щоб рости і розвиватися, необхідно залишити її. Для того щоб даний приклад став наочний, необхідно навести ще один. Коли ви підходите на вулиці до людини, щоб запитати про час, це є звичайною практикою, що входить у вашу зону комфорту. Погодьтеся, що буде набагато складніше, якщо ви підійдете до перехожого з метою знайомства. Але саме це і стане містком, що дозволяє вийти із зони комфорту.

Важливо, що загальний фізичний стан також може позначитися на самооцінці. Людина з прямою поставою і спокійною упевненою ходою набагато швидше стане вмістилищем гарного самопочуття і позитивної самооцінки, ніж той, хто зовсім не стежить за своїм фізичним станом.

Повернутись до змісту

Основні принципи формування впевненості

Для того щоб виробляти впевненість, необхідно дотримуватися кількох основних правил.

 1. Зовнішнє відповідає внутрішньому, і навпаки.


  Таким чином, якщо ви будете стежити за своєю поставою, за манерою пересування та розмови, з часом почне вироблятися певна лінія поведінки, яка буде характеризуватися станом впевненості. Справедливий і зворотний ефект: якщо ви вже встигли оволодіти навичками впевненої поведінки, то воно буде прослизати в усьому, що стосується зовнішнього вигляду.

 2. Планування своєї діяльності. Саме планування діяльності допомагає послідовно збільшувати рівень впевненості. Якщо у людини є які-небудь побоювання і він постійно відкладає справи на потім через страх невдачі, то варто займатися тим, що викликає найбільше суперечливих почуттів на самому початку. Помічено, що ті справи, які викликають найбільші побоювання, потрібно робити в першій половині дня, тоді до його кінця ви відчуєте збільшення рівня енергії і більшу впевненість у собі.
 3. Відмова від негативних думок і почуттів. Чим раніше ви перестанете себе критикувати, тим швидше у вас сформується позитивний образ себе самого. Негативні думки змушують концентруватися виключно на те, що не приносить успіху, в той час як позитивні думки дозволяють направляти активність в правильне русло. Почуття, як правило, йдуть за думками, тому можна налаштувати себе на позитивний лад за допомогою позитивних думок.
 4. Упевненість приходить також в процесі росту компетентності по якомусь питання. Якщо ви мріяли розбиратися в музиці або різноманітних сортах винних виробів, то варто докласти зусиль у напрямку до вивчення і набуття даного навику. Бачачи вашу компетентність, люди почнуть обговорювати з вами різні нюанси і ви зможете придбати не тільки впевненість у собі, а й нових друзів.
 5. Уміння виділяти і культивувати свої плюси і досягнення є важливим чинником формування впевненості в собі. Кожна людина робить невеликі досягнення щодня, але не кожен вміє їх виділити, записати і похвалити себе за це.

Повернутись до змісту

Люди, які досягли успіху завдяки роботі над собою

Відомо, що зірками екрану і героями не народжуються, ними стають. Даючи відповідь на питання, як виробити впевненість у собі, справедливо навести приклади відомих людей, які стали такими тільки завдяки власним зусиллям.

Мало хто знає, але французький актор Жерар Депардьє сильно заїкався в дитинстві. Але у нього було непереборне бажання грати в театрі і зніматися в кіно. Хлопчик намітив собі послідовність дій, які могли б привести його до потрібного результату, і став щодня займатися з логопедом. Дуже скоро він отримав свою роль і, завдяки подальшим зусиллям, зміг завоювати право зніматися у фільмах.

Мадонна, або Луїза Чікконе, говорить так: "Я сама витягнула себе за бретелі свого бюстгальтера". Це дійсно так, адже музичні критики того часу не пророкували їй великої кар'єри. Тільки завдяки силі своєї особистості вона рухалася вперед, поєднуючи вокал і танцювальний напрямок. Багато випробування довелося подолати перш, ніж її стали сприймати всерйоз, а до цього вона бралася за будь-яку роботу і висловлювала протест своїм зовнішнім виглядом і поведінкою.

Ще одна історія пов'язана з Джимом Керрі. Хлопчик з самого початку був незвичайним і пародіював все і всіх підряд. Дуже скоро його батько вирішив знайти йому гідне застосування на сцені, але коли Джим зробив свої перші кілька виступів, то засвистали натовпом. Він не наважувався виступати протягом декількох років після тієї події, але потім знайшов у собі мужність почати все заново.

Повернутись до змісту

Висновок та підсумки

Упевнені в собі люди живуть набагато простіше і цікавіше. Їм ніколи думати про численні складнощі, хоча вони у них є, так само як і у всіх інших людей. Впевненість робить людину цікавим, дозволяє йому легко знаходити спільну мову і висловлювати взаємну симпатію. У світі, де ми щодня стикаємося з тисячами різних людей, необхідно вміти правильно себе позиціонувати. Від цього залежать багато моментів. Придбання навички впевненості стане хорошим супутником на кожен день, а наведені рекомендації допоможуть придбати ці навички.