Здолала застуда? Ніс втомився від постійного свербенія, печіння, хлюпання і інших неприємних відчуттів? Звичайно ж, нежить - справа не найприємніше, але перемогти його реально! Причому для усунення цієї проблеми, особливо на перших стадіях її розвитку, зовсім не обов'язково вдаватися до допомоги медикаментозного лікування.

Успішному витяганню підступної вірусної інфекції з організму людини і позбавлення від нежиті можуть посприяти кілька простих домашніх процедур. Головна умова - це правильний підхід до самопочуття носа і здоров'ю в цілому.

Основні правила для безпечного та швидкого лікування нежиті полягають в наступному:

 1. Зволоження повітря

  Ця нехитра процедура чудово справляється з закладенням носа. Беручи гарячу ванну, можна вбити двох зайців відразу: надихатися пором, прогрів тим самим як слід носові пазухи, і грунтовно розслабити змучені хворобою м'язи, зняти напругу тіла.

 2. Усунення зовнішніх подразників

  Сигаретний дим, лак для волосся, аерозольні дезодоранти, миючі засоби та інша побутова хімія, що характеризується різким запахом, не найкращим чином позначаються на стані носа.


  Такі аромати дратують і без того запалену носову область, отже, їх вдихання ще більш посилює захворювання і гальмує процес одужання.

 3. Рясне пиття

  Нежить позбавляє організм людини великої кількості рідини, необхідної для його нормального функціонування. При риніті вода виходить з нього у вигляді слизу. Само собою зрозуміло, таку втрату необхідно заповнювати. Під час нежиті медики рекомендують пацієнтам вживати якомога більше звичайної питної води, соків, трав'яних чаїв.

 4. Промивання носових пазух

  Добре допомагають впоратися з ринітом сольові спринцювання . Процедура дуже проста: голову відкинути назад, одну ніздрю затиснути пальцем, а в другу залити спеціальний фізрозчин. Такі ж маніпуляції провести і з другої ніздрів. Найкращий ефект від спринцювання досягається за умови проведення процедури тричі за день.