Похід - цікаве і не зовсім звичайне проведення часу, яке доставить вам масу задоволення і вражень, яких вистачить надовго. Але збираючись у похід, потрібно знати і дотримуватися головні запобіжні заходи. Ось про ці заходи ми і поговоримо.

Небезпека сонця, сокири, окропу і багаття!

Сонце і окріп можуть стати причиною опіку. Особливо небезпечний окріп в нічний час, у темряві. Не слід відносити котел з окропом вдалину від багаття, потрібно, щоб його було видно. Якщо опік все ж стався, застосуйте пантенол або сечу.

Для цього змочіть легку тканину, за допомогою якої обгортається на 15 хвилин місця опіків. Ніколи не ставте кружку з окропом вище рівня тіла, влаштовуючись на перекус біля каменів. Сонячні опіки лікуються так само, як і опіки окропом. Повторні опіки сонцем дуже небезпечні, а під час отримання опіку втретє з'являється відкрита рана. Застосовуйте сонцезахисний крем з фактором захисту більше 25, а також надягайте світлий одяг і кепку, що прикриває шию і вуха.

Небезпечно допускати зневоднення і не рекомендується загоряти, оскільки від цього можуть траплятися часті втрати свідомості. Щоб уникнути теплового удару не забувайте охолоджувати тіло за допомогою купання, і носити світлий одяг і кепку.

Сама основна небезпека багаття - пожежа, тому розводьте багаття на майданчику, з якою видалено всі палаюче в радіусі близько 3-х метрів. На торфовищі і в хвойних лісах багаття розводити не можна. Якщо ви любите ламати ногами дрова, то взувайте на біваку взуття з товстою підошвою. Це потрібно для того щоб уникнути рваних ран і переломів.

Що стосується сокири, то його краще взагалі не брати в похід.


Це можуть робити тільки дорослі люди. Був випадок, коли діти грали сокирою, кидаючи його в дерево, і він випадково потрапив по голові, випадково проходив повз, людині.

Запобіжні заходи при поході на байдарках

Зверніть увагу, що при поході на байдарках обов'язково потрібно вміти плавати. У байдарці обов'язково має бути присутня ємність непотоплюваності свише30 л. Речі потрібно прив'язувати і захищати від попадання води, оскільки в разі перевороту вони потонуть.

Якщо на маршруті є озера і водосховища і якщо температура води становить менше 20 градусів за Цельсієм, то наявність рятувального жилета є обов'язковим! Каска необхідна, якщо є пороги. На сильній течії керуйте веслом і не беріть кермо, а також не слід залишати вільні кінці понад 0,3 м.

Проводити байдарку потрібно через швидкі і вузькі місця, при цьому перебувати можна тільки збоку або ззаду. Коли йдете по берегу, ретельно стежите за перебігом, тому там може бути улово, куди може знести байдарку. На судноплавних річках йдіть не по фарватеру, а у дрібного берега. Трос поромної переправи може стати причиною перевороту, тому проходите під тросом біля самого берега.

Також без крайньої необхідності рух групи в тумані або вночі забороняється. А от ходити на спусках і підйомах слід тільки за керівником. Дотримуючи всі ці нескладні правила, ви захистите своє здоров'я і життя від можливих небезпек і отримаєте повне задоволення від походу!