Обов'язкова урочиста частина свята.

Кожен школяр рано чи пізно мине цей урочистий день зі своїми однокласниками - День останнього дзвоника. Проходить він наприкінці травня - 25 числа. Цього дня чекає кожен учень школи, тим більше, якщо не дуже любив процес навчання. Як правило, після останнього дзвоника, уроків в школах не буває, тільки здаються випускні іспити, ЄДІ. Останній дзвоник відзначають 9-ти та 11-тіклассніков, при цьому останні роблять це з великим розмахом. На Останній дзвоник у школі завжди проводиться офіційна частина, де директор школи, педагоги та представники від школи вітають випускників із закінченням навчання, вступом у нове доросле життя і дають багато напутніх порад і побажань. Насправді, дуже приємно чути все це в цей день, тому ви бачите підтримку з боку школи, вас обов'язково запросять на щорічні зустрічі випускників, і ви можете відвідувати своїх улюблених викладачів. У деяких школах дається слово кожної першій вчительці класів, але т.к. у багатьох школах до 10-го класу настає перерозподіл, виходить так, що половина учнів і не знає, хто був у їхніх класу "першою вчителькою", так що на сьогоднішній день така традиція залишається всього в деяких школах, а не у всіх.

Як одягнутися на Останній дзвоник.

Багатьох цікавить питання про те, як одягнутися на Останній дзвоник. Для учнів існує така традиція: дівчата одягають шкільну форму (не ту, в якій ходять в школу на сьогоднішній день, а стару, часів СРСР - чорне або коричневе закрите плаття і красивий білий фартух). Хлопчики ж такий традиції не дотримуються і на Останній дзвоник одягають класичний костюм (чорного або білого кольору), білу сорочку і відповідні туфлі, або обмежуються брюками і сорочкою, залишаючи піджак будинку, якщо 25 травня жарко.

Якщо у дівчат немає можливості купити або взяти в оренду шкільну форму, найчастіше облачаються за задумом чорний низ-білий верх. У цьому немає нічого страшного. Одне незмінне залишається при цьому в зовнішньому вигляді на Останньому дзвонику - усмішки учнів, гуляння по парку і хвостики з бантами у довговолосих учениць.

Батьки і вчителі учнів одягаються в цей день урочисто, як на свято, адже це дійсно значимий день для підлітків, яким скоро доведеться захистити свої шкільні знання, здавши ЄДІ і інші іспити.

Звичайно, зовнішній вигляд в цей день - це не вимога, тому якщо ви хочете прийти в чомусь іншому, ви можете зробити це і тим самим виділитися з натовпу.


Просто багато хто хоче приміряти на себе цю шкільну форму СРСР, щоб для себе і оточуючих постати в новому світлі, незвичному для інших.

Як відзначити День останнього дзвоника.

Якщо ви хочете відзначити День останнього дзвоника, вам варто заявити про це всьому класу або чолі батьківського комітету. У кожному разі, учні повинні радитися з батьками, щоб їх відпустили в цей день всім класом, так що варто все ж винести цю пропозицію на батьківських зборах, якщо самі батьки про це не здогадалися.

Не варто уподібнюватися ВДВ -шнікам, які пірнають в алкогольному сп'янінні в фонтани і буянят у своє свято. Варто показати приклад всім навколо, що випускникам школи може бути весело і без хуліганів, доведіть це та іншим випускникам, собі і один одному, проведіть красиве свято з безалкогольним соком! Тим більше, цьому з 2013 року всі супроводжує, навіть алкогольні напої 25 травня тепер продавати заборонено.

Всією школою, розділившись на класи, рушайте гуляти в парк атракціонів, міський парк або рушайте в місто, якщо ви жителі сільської місцевості. Можете сходити в цирк, згадавши дитинство, посидіти в кафе, згадуючи шкільні казуси, обміняйтеся телефонами, поговоріть про майбутнє і домовтеся про зустріч випускників вже зараз. В принципі, можете придумати щось для себе самі: кіно, наприклад. Якщо є така можливість, то рушайте всім класом в інше місто, відпочиньте або навіть на пару днів на море перед випускними іспитами.