Відпочинок з дитиною на море здатний принести безліч вражень і радісних емоцій, здоровий квітучий вигляд після повернення і приємні спогади. Але, щоб все відбулося саме так, необхідно поїздку ретельно спланувати і обдумати. Отже, як відпочити з маленькою дитиною на море?

Основні правила поїздки з дитиною на море

Хочете знати, як відпочити з маленькою дитиною на море? Це просто:

- Їхати на відпочинок краще в "оксамитовий сезон", а точніше, в кінці серпня - початку вересня. Море в цей час ще тепле, а людей уже не так багато. До того, істотно знижується ризик захворювання дитини кишковими інфекціями.

- Не варто брати в поїздку на море дітей, які не досягли віку трьох років. Для них зміна клімату, обстановки і оточення може стати сильним стресом.

- Відпочинок повинен тривати не менше 8 днів. Дитина почне отримувати задоволення від перебування на море лише після триденної акліматизації. Більш коротку подорож принесе шкоду, а не користь.

- Відпочиваючи на морі, постарайтеся не міняти різко режим дня і харчування. Тоді ви уникнете істерик і занепокоєння з боку вашої дитини, а також проблем з травленням.

Вибираємо місце для відпочинку

Відпочити з дитиною на море коштує. Виїжджаючи у відпустку з маленькою дитиною, не варто віддалятися від цивілізованих місць. Магазину, лікарні, пошта повинні бути розташовані недалеко. Необхідно завчасно отримає інформацію про готелі чи санаторії, де ви збираєтеся зупинитися. Якщо цей заклад має свій сайт - ознайомтеся з прейскурантом та відгуками. Щоб перевірити достовірність інформації про віддаленість готелю до моря і міської інфраструктури, звірте її з географічною картою. Для харчування дитини переважно всього буде наявність "шведського" столу, який дозволить дитині вибрати улюблену їжу. Ідеальним варіантом є відпочинок в "сімейному" пансіонаті, розташованому в тіні дерев, обладнаному дитячим майданчиком і мають ігровий інвентар.

Варіанти проїзду

Як відпочити з маленькою дитиною на море правильно? Найзручнішим способом, звичайно, є подорож на власному автомобілі за умови, що місце відпочинку знаходиться не надто далеко.


В дорозі ви можете зупинятися і давати малюкові відпочити і пограти. Найбільш поширеним є подорож на поїзді. Постарайтеся взяти квиток в купе. Продукти для дитини необхідно мати з собою. Ні в якому разі не можна сподіватися на покупку готових обідів на пероні. Подорожі на авіалайнері і по воді не занадто гарні для дитини. Його може заколисати, при зльоті літака можливе виникнення болю у вухах.

Готуємо дорожні сумки

Збираючи дорожні сумки, необхідно розділити речі першої необхідності і речі, які знадобляться лише в пункті прибуття. Сумка повинна бути місткою, з безліччю відділення. Необхідно не забути підгузники (якщо вони потрібні дитині), бактерицидні серветки, повну зміну одягу. Доцільно взяти в дорогу горщик. В окрему сумку із застібкою потрібно укласти ліки першої необхідності.

Візьміть неодмінно і улюблені іграшки дитини, і дрібні сюрпризики, які відвернуть малюка, якщо він почне вередувати.

Як уникнути істерик

Відпочити з дитиною на море вийде, уникнувши його істерик. Дорога, перебування в незнайомих умовах можуть стати справжнім випробуванням для незміцнілої психіки малюка. Довге сидіння на одному місці, чуже оточення, незвична їжа можуть стати причиною бурхливої емоційної реакції. Якщо ви будете уважно стежити за дитиною, то зможете запобігти істерику, відволікаючи його увагу на кішечок, навколишню природу або за допомогою нових іграшок. Якщо ви ретельно підготуватися до відпочинку на морі з дитиною, передбачте всі основні моменти, то додому ваш малюк приїде веселим, щасливим, а головне, набравшись сил і здоров'я!