Як зміцнити голосові зв'язки повинні перейматися всі працівники говорять професій. Працівникам сфери культури, які заробляють виключно голосом, це взагалі обов'язково.

Адже при постійному навантаженні пересихає горло, і, якщо не займатися своїми зв'язками, то можна залишитися без голосу. Голосові зв'язки зміцнити допоможуть спеціальні дихальні вправи, розроблено безліч методик, одна з яких - гімнастика Стрельникової, вправи якої можна знайти у відкритому доступі. Є відомий у акторському середовищі спосіб повернення голосу Федора Шаляпіна, але пробувати його в наш час фахівці все ж не радять, оскільки наявність в його "рятівної суміші" коньяку вельми сумнівно в плані користі.


Необхідно ретельно берегти свій голос, не підвищувати його і говорити поменше. Щоденні полоскання горло з відварів трав нададуть благотворний вплив на зв'язки. Можна використовувати евкаліпт, звичайну ромашку, календулу та інші заспокійливі трави. Так непоганий мед, молоко, яєчний жовток і вершкове масло (можна гусячий жир) і будь-яка тепла рідина, яка пом'якшить напружені голосові зв'язки. Важливі своєчасний відпочинок і сон, температура навколишнього середовища, вологість повітря та інші фактори, які не кожен може передбачити. При загрозі втрати голосу все ж завжди краще, спочатку звертатися до фахівців, і вже вони зможуть підказати більш раціональний спосіб зміцнення.