Так, такий метал, як золото досі викликає багато смертей і всякого роду неприємностей.

Адже по суті, золото є просто-напросто металом, але чомусь, воно вважається еталоном цінності на землі . Те, що воно рідко, це ще нічого не означає, адже здебільшого золото використовують у виготовленні всякого роду брязкалець, а не технічних пристосувань. Можна порахувати, скільки йде золота на користь, а скільки йде на даремні прикраси.

Так от, коли ми стикаємося з ювелірними прикрасами, то нам завжди зустрічається таке поняття, як проба золота.

Що ж означає цей термін, можуть багато запитати. Справа в тому, що в чистому вигляді золото не можна використовувати в прикрасах. Адже по суті, золото є одним з найбільш м'яких металів, і найменше пошкодження викликає подряпину на цьому металі.


Тобто, якщо одягнути таке колечко на палець, то можна в три рахунку зруйнувати таке кільце. Та й гнулося воно б, як пластилін, адже кільця зроблені з тонких пластин золота, а тонкі пластинки, як відомо, гнутися, тим більше, якщо вони у вас золоті.

так от, щоб метал не був таким м'яким, до нього домішуються такі речі, як мідь. Номер проби вказує на те, скільки золота знаходиться в даному сплаві. А щоб дізнатися пробу золота, потрібно дивитися на маркування, яка знаходиться на ювелірному виробі. Найчастіше використовується п'ятсот вісімдесят третя або п'ята проби. Якщо вище, то це вже більш чисте золото, і, відповідно, воно буде дорожче.

ось так ви і зможете визначити пробу вашого ювелірного виробу із золота.

Успіхів!