Відновити режим сну цілком реально, і це суттєво покращить ваше самопочуття.

- лягайте і вставайте завжди в один і той же час, навіть у вихідні. Це допоможе організму увійти в режим.

- їжте не пізніше ніж за три години до сну.

- перед сном непогано прогулятися на свіжому повітрі, але важливо нічого після цього не є. Якщо погуляти можливості немає, не менш ніж за годину спальню має сенс провітрити.

- перед сном корисно прийняти теплий душ.

- спати слід на не надто м'якій поверхні. Подушку не треба класти так, щоб голова була занадто високо, або, навпаки, лежала практично нарівні зі спиною - найчастіше ми не висипаємося якраз через те, що уві сні втомлюємося так дискомфортно лежати.

- в кімнаті довго бути тихо і темно. Що стосується температури, то досить корисно спати в прохолодній кімнаті, але під теплою ковдрою, однак, якщо ви маєте звичай крутитися і можете уві сні опинитися розкритим в прохолодній кімнаті, є ризик застудитися.


Отже, температура в кімнаті повинна бути комфортною для вашого тіла, але ні в якому разі не спекотною.

- не варто спати головою до жарким опалювальних приладів і на протягах.

- щоб відновити режим сну, пересильте звичку до ранку сидіти за комп'ютером і переконувати себе в тому, що ви зможете просто не спати - не протиставляє сон і вільний час, прийміть як факт, що ви будете почувати себе погано. Пам'ятайте, що для дорослої людини норма добового сну не повинна бути нижче шести годин, а в ідеалі це сім - вісім годин.

Удачі!