Не має значення, яке у вас ставлення до золотих прикрас, як ви бажаєте його використовувати: у вигляді вкладень або ж, як коштовності. Але в будь-якому випадку при виборі золота потрібно трохи в ньому розбиратися. Як правильно вибрати золото-з цим завданням може впоратися кожен, хто прислухається до порад професіоналів.

Вибираючи золоті прикраси, слід звернути увагу на наявність проби, вона завжди вказується на виробі. На Українській пробі зображений тризуб, поряд з ним представлена проба. На Російської пробі - жінка в кокошнику, а проба позначена набором чисел.

Постарайтеся дізнатися склад лігатури при покупці золота. Щоб уникнути алергії від золота містить нікель, віддайте перевагу білому золоту, до складу якого входить паладій або платина.

Ніколи не купуйте вироби з рук, це великий ризик купити циганське прикрасу.


Це виріб буде містити золота, а виявиться добре начищеної міддю. Турецьке і Туніське золото має також сумнівна якість. Купуйте вироби у відомих представників. Перевіряйте внутрішні сторони виробів, вони повинні бути акуратними і рівними.

На ювелірному прикрасі повинна бути бирка, на якій зазначено: завод виробник, адреса заводу, найменування виробу, проба, вага вартість ювелірної прикраси, опис дорогоцінного каміння, розмір прикраси, довжина і штамп заводу виробника.

Вибравши собі прикраса, обов'язково його приміряйте.