Магнітно - резонансна томографія (МРТ) - метод діагностики. За допомогою МРТ досліджується паталогия головного мозку, хребта, блюшной порожнини, органів малого таза, всі суглоби: колінні, плечові, гомілковостопні, кисті. Практично весь організм можна досліджувати за допомогою магнітно - резонансної томографії. Деяким обмеженням є органи, які містять повітря - це легкі і порожнисті органи шлунково - кишкового тракту.

МРТ - абсолютно нешкідливий метод діагностики, тому, він може проводитися часто, при необхідності і при показаннях. Томографія може проводиться багаторазово, особливо хворим, яким потрібно проводити контрольні дослідження, щоб оцінювати лікування, коли контроль треба проводити раз на два тижні або раз на місяць.


Якщо робити так часто рентгенівське дослідження, то буде надаватися на організм шкідливий вплив, а можливості МРТ Набагато ширше і ця діагностика нешкідлива.

Для діагностики методом МРТ немає ніяких обмежень по частоті застосування, всі оцінюється необхідністю. Магнітно - резонансна томографія робиться за направленням лікаря для надання інформації, яка може вплинути на тактику ведення пацієнта або для з'ясування і уточнення діагнозу.

Якщо МРТ робиться з яких - то інших міркувань, коли на руках є нещодавнє таке ж дослідження і нічого у цього хворого, за короткий проміжок часу, змінитися не може, то доцільність повторного дослідження зведеться до нуля і, в такому разі, його робити не потрібно.