Вибираємо тур на Кубу.

Якщо з відпочинком вам не особливо хочеться морочитися, варто провести відпочинок на Кубі всією сім'єю. Справа в тому, що для в'їзду на Кубу віза для громадян Росії не потрібно. Все що необхідно підготувати для відпочинку на Кубі - це діючий закордонний паспорт, медична страховка і туристичний ваучер. До речі, при пошуку туру, де відпочити, варто звертати увагу і на термін дії закордонного паспорта, деякі країни візьмуть туристів, якщо до терміну від'їзду у них закордонний паспорт буде дійсний ще 1-3 місяці, з Кубою справи йдуть складніше. Термін дії закордонний паспорт на момент від'їзду з Куби повинен бути не менше півроку!

З цієї причини, їхати на Кубу з дітьми з закінчуються по терміну закордонному паспорту можна тільки з туроператором, який відповідає за те, щоб ви вчасно виїхали з островів. Плюсом туроператора є і різноманітність пропозицій для сімейного та одиночного, групового відпочинку. Багато хто боїться їхати на Кубу самостійно, це дійсно може бути небезпечно, так що в цьому ще одна перевага туристичних путівок, адже з вами завжди буде поруч гід-перекладач, тобто ваш представник.

Мета візиту на Кубу по звичаю - пляжний туризм. Всім відомо про те, що на Кубі можна чудово відпочити на найчистішому пляжі з білого піску. Крім того, острови давно стали розвинені для туристів, інфраструктура розрослася, а природа при цьому не погіршилася. Саме на острови приїжджають відпочивальники з дітьми.

Багато хто вибирає Кубу заради екскурсійного туру. Дійсно, на Кубі є цікаві місця, які будуть цікаві любителям всього нового. Із задоволенням ми розглядаємо не тільки сучасні будови або архітектурні пам'ятки, а й "бідні квартали". Цікаво тут буде кожному туристу, тому держава досить насичене екскурсіями і цікавими аспектами. Так, наприклад, у жителів Кубу як правило раритетні автомобілі, що стане частиною екскурсії по державі, а ось забезпечених жителів і автомобілів-таксі можна дізнатися за представницькому класу машин. Щоб тур на Кубу пройшов з успіхом, варто розглядати і варіанти гарячих турів - дешево і спонтанно. А температура влітку і взимку на Кубі практично однакова, що дозволяє відпочивати тут у будь-який час року.

Вибираємо житло.

Важливо вибрати житло для відпочинку на Кубі. Як і в Китаї, рівень сервісу в готелях на Кубі нижче, ніж прийнято в Європі. Але все-таки, ви зможете знайти відмінні готелі Куби, як простенькі 2-3 *, так і більш презентабельні 4 *, а так само шикарні 5 * і "5+", тобто готелі "Deluxe", хоча останніх набагато менше. Це пояснюється і тим, що відпочиваючі воліють економити на житло.

Варто пам'ятати при виборі готелі про особливості розміщення на тих чи інших курортах Куби. Так наприклад, на Варадеро і Ольгин ви не просто заплатите за номер, ви розселилися по системі "все включено" незалежно від того хочете ви цього чи ні. Якщо вам це не потрібно, то уникайте так само таких курортів, як Кайо-Ларго і Кайо-Коко. Для бажаючих ж з розміщенням отримати тільки сніданки необхідно шукати житло тільки в Гавані. Але, по суті, система "Все включено" працює тут відмінно, так що якщо хочете відпочити якнайкраще, то вибирайте саме такі готелі.

При виборі житла на Кубі дуже важливо правильно підібрати курорт для відпочинку.

  • Так для екскурсійного туру, для молоді варто розглядати Гавану, тут же, як ви вже знаєте, можна розселитися в готелі, де у вартість проживання входять сніданки.
  • Для відокремленого спокійного відпочинку на пляжі, сімейного відпочинку, романтичного туру для двох варто вибирати з островів, наприклад, Кайо-Коко.
  • Любителі активного відпочинку можуть вибирати собі курорти на кубі. Крім Гавани це галасливий Варадеро, Кайо-Ларго (особливо для дайверів).
  • усереднені варіантами, які підійдуть і для активного і для спокійного відпочинку виділяють Ольгин і Кайо-Санта-Марія.

Кубинські пам'ятки.

Що відвідати на кубі під час відпочинку? Найбільше уваги притягується до природних красот і визначних пам'ятках островів і міст Куби.

Так, долина Віньялес улюблене для відвідування туристами місце.


Тут відпочиваючі можуть побачити прекрасний куточок природи, який оточили гори. Тут найбільш привабливі все ж не вони, а "моготу" - це високі найдавніші пагорби. Під час екскурсії в долину туристи відвідують печери. Любителі активного відпочинку можуть взбраться на гору, покататися на гірському велосипеді. Для екскурсійної ж програми задуманий огляд місцевої тютюнової фабрики, відвідування ботанічного саду і малюнка на скелі.

Сімейний відпочинок буде цікавіше, якщо оглядати визначні пам'ятки Куби всім разом. Крім долини Віньялес варто відвідати і болото Сапата. Зараз територію, на якій розташовується болото визнали природним заповідником. Тут ви зможете побачити красиві і рідкісні рослини, тварин, птахів та ін.

Природу Куби можна розглянути і в парку Топес-де-Кольянтес, якщо ви далекі від захоплення болотними покладами. Саме в цьому парку можна побачити токороро. Це птах, що мешкає на Кубі і стала символом держави. Так само в парку ви зможете побачити і зупинитися і великого водоспаду.

На Кубі варто відвідати ціле місто-музей під назвою Тринідад, дізнатися про легенду Че Гевара, відвідати Гавану, побачити "старе місто", що охороняється ЮНЕСКО, Кафедральний собор, Національний музей мистецтв, музей боротьби з неписьменністю і багато іншого. Тепер ви точно знаєте, як відпочити на Кубі.

Особливості відпочинку на Кубі.

Пам'ятайте, що хоч віза на кубу і не потрібна і відповідно візовий збір вам платити не потрібно, але перед вильотом з країни, необхідно сплатити до місцевої скарбниці 25 кубинських песо (кубинський песо дорівнює долару). На Кубі при цьому легко можна користуватися кредитками Visa або Mastercard, а так само Eurocard. Але що важливо - кубинську валюту вивозити з держави заборонено, так що не варто цього робити "на пам'ять". Гроші завжди можна обміняти на Кубі, але пам'ятайте, що за це з вас візьмуть 3-5 відсотків від суми обміну.

Мова на кубі офіційно іспанська, однак багато жителів Куби в повсякденній мові використовують не тільки іспанську, але і італійський, німецький і, звичайно ж, англійська.

Для тих, хто не обходиться на відпочинку без комп'ютера - вам не місце на Кубі, адже ввезення комп'ютерів в країну заборонений, у вас його просто конфіскують (добре, якщо назад не відправлять).

Якщо щось трапиться на Кубі і вам потрібно медична допомога, пам'ятайте, що всі послуги, крім першої допомоги - платні, так що намагайтеся не застудитися і тим більше не потрапляти в складні ситуації. І обов'язково всі необхідні ліки беріть з собою, але лише ті, на яких зазначений виробник.

Під час відпочинку вам знадобиться перехідник для користування електроприладами на 110 вольт. При купанні на пляжі коштує так само бути уважнішими, наприклад, засмагати і купатися можна тільки в купальних костюмах. На пляжі завжди вивішується прапор, який говорить про те чи можна купатися на даний момент, діє як на світлофорі: червоний - значить купатися заборонено, жовтий - важливо бути уважним, щоб не поранитися, зелений - купатися можна і безпечно.

Під час відпочинку на Кубі всією сім'єю відвідайте місцеві ресторани, щоб спробувати місцеву кухню. Тут обов'язково замовте кубинський кави і кубинський ром. А ось водопровідну воду пити не можна. На кубі багато відмінних страв з м'ясом, а ось риба серед місцевого населення непопулярна. При оплаті замовлення, залиште чайові офіціантові (5-15%), але так, щоб це знав тільки він, наприклад, вкласти в руку, інакше чайові в кінці дня будуть ділитися на всіх працівників ресторану.