Подорож на Крит.

З родиною відпочинок повинен запам'ятовуватися, хоч це може виявитися і накладно, економити не варто, адже це спільні спогади про щасливі дні без роботи і проблем. Так що, вибираючи місце, де відпочити, не варто шукати найдешевші курорти, варто відправитися на Крит. Що ж потрібно для подорожі на грецький острів, один з найвідоміших і популярних?

Для початку варто оформити або підготувати закордонний паспорт, однак, це ще не все. Щоб відпочити на Кріті, вам необхідно звернутися до Візового центру, Посольство, щоб оформити візу. Пам'ятайте, щоб вам видали візу, ваш закордонний паспорт повинен бути придатний ще протягом 3 місяців до моменту закінчення туристичної поїздки, інакше у видачі візи вам відмовлять, а дізнатися ви про це зможете, коли всі валізи будуть напоготові.

Але якщо ви не встигаєте або не хочете займатися оформленням шенгенської візи, іноді пропонуються такі варіанти подорожі на острови, як прибуття в Туреччину будь-яким варіантом і переправлення до Греції (тільки влітку) на поромі. Для цього вам потрібен лише квиток на пором і роздруковане підтвердження броні в готелі. Зробити це простіше всього, якщо звернутися в турецьку туристичну компанію. У Греції ви просто надасте необхідні документи і оплатіть 35 євро як візового збору (за умови, що проживати на островах ви будете не більше 15 діб, а так само не будете відвідувати материкову частину Греції).

Вибираємо тур на острів Крит.

Відпочинок на Криті популярний не тільки у самотніх людей, а й у романтичних пар, а так само сімей з дітьми. Кожен з туристів вправі вибирати більш відповідний тур для себе. Тури можуть бути комбінованими - вони найбільш цікаві для сімейного відпочинку, а можуть бути і екскурсійними або пляжними. Так чи інакше, відпочиваючі намагаються бувати на Криті влітку, тому взимку тут часто йдуть дощі.

Пляжні тури на острів Крит дуже популярні. Це не дивно, адже рівень сервісу в Греції високий, а пляжі відрізняються широкою береговою лінією, обладнаної територією для гідного відпочинку і різноманітним покриттям. На Криті ви можете полежати, як на піщаному пляжі, так і на галечному пляжі, - вибирайте, що більше подобається вам - теплий і ніжний, але "солодкий" пісок, або тверда, але комфортна галька. Як відпочити на Кріті під час пляжного подорожі? Крім полёжіванія на піску або гальці, ви зможете провести весело час на воді, зайнятися дайвінгом.

Екскурсійний тури на острів Крит не менш цікаві і популярні, ніж пляжний тур. Крит - це острів, насичений історичною спадщиною, з ним і належить ознайомитися відпочиваючим. Вкрай багато на Криті пам'яток, серед яких можна загубитися. Тут варто побачити і привабливі музеї, і таємничі релігійні будівлі та споруди, старовинні монастирі, і дізнатися про Стародавній Греції, познайомившись з численними міфами.

Крім того, вам точно варто познайомитися з Грецькою кухнею, яка представлена на Криті у всій красі. По суті, це середземноморська кухня, яка є для російських громадян деякої екзотикою.

Вибираємо готель на острові Крит.

Де проживати під час відпочинку на Криті ви можете вибрати самі, не покладаючись на вибір та поради туроператорів. Взагалі, готелі Криту дуже різноманітні і ви обов'язково підберете щось підходяще, що зробить відпочинок на Криті всією сім'єю комфортним і прийнятним за вартістю. Але важливо пам'ятати ось що: при виборі готелю не варто вибирати варіанти з харчуванням, що входять у вартість.


По-перше, це дорожче, по-друге, ви часто будете перебувати на пляжі, екскурсії або просто на прогулянці, тому зможете зайти в місцеве кафе, а по-третє, харчування в готелях, як правило, одноманітне.

Північне узбережжя Криту найпопулярніше і розвинене в туристичному бізнесі, тому й готелі тут далеко не дешеві. Якщо хочете заощадити, то вибирайте прості готелі на західному або південному узбережжі Криту. Так само недорого сімейний відпочинок можна провести в пансіонатах, зняти будиночок, кімнату або апартаменти.

По суті ж, Крит - це один великий курорт, тут буде цікаво і прекрасно в будь-яке його частини, так що і житло на острові Крит ви зможете вибирати в будь-якому місці. Головне - пам'ятайте про особливості районів Криту, які можуть допомогти зробити відпочинок ідеальним. Наприклад, для сімейного відпочинку відмінно підійде західна частина Криту - вона більш тиха і спокійна. Південна частина Криту - так само спокійна і врівноважена, частіше тут відпочивають спокійні пари. Для тихого відпочинку можна розглядати житло в рибальських селах і в центрі острова, де розваг трохи менше, ніж на самому узбережжі. А ось для веселої молоді, яка хоче відпочити на Кріті шумно і активно підійде Херсоніссос - місцевий місто розваг, а для пляжних розваг і вечірок варто вирушати в малью, Балі або Платаньяс. Якщо у вас є "зайві" гроші і ви не економите на відпочинку, то відвідайте на Криті Елунда - "зоряне" і шикарне місце для забезпечених громадян світу.

Що відвідати на Криті.

Залишилося розглянути пам'ятки Криту, яких, як ви пам'ятаєте, чимало. Сам по собі острів Крит вже чимало значить для туристів, тут багато чарівних місць, прекрасних видів, але екскурсії при цьому не зменшуються, а пропозицій з кожен роком все більше і вони різноманітні. Але що відвідати на Криті варто в першу чергу?

  • Озеро Курнас. Ви зможете відправитися на екскурсію до озера з можливістю посидіти поруч і провести пікнік, тому сюди намагаються відправлятися в компанії, щоб було веселіше і цікавіше;
  • Античне місто Ліссос. Знаходиться він прямо на березі бухти. Екскурсії можуть бути двох видів - пішохідними і водними. Під час пішохідної екскурсії ви з екскурсоводом пройдете до міста Суйі (можна і від Палеохорі), а під час водної екскурсії, вас доставлять сюди на кораблі;
  • Ботанічний сад. Знаходиться на схилі гори недалеко від Ханьї. Це прекрасне місце, де можна по-справжньому насолодитися кліматом і природними надбаннями Криту;
  • Руїни міста Аптера. Колись це місто було великий торговельний і морським центром острова, але зараз ви можете відвідати його тільки з екскурсією, але це того варто;
  • Табакарья. Це унікальний архітектурний комплекс 19 століття. Під час екскурсії ви пройдетеся по цікавому комплексу і дізнаєтеся, як готувалася і оброблялася шкіра для продажу, - це основний напрямок даного комплексу;
  • Елафонісі. Це острів з цікавою і сумною історією. Під час екскурсії ви побачите пам'ятник на найвищій точці острова, дізнаєтеся, кому він присвячений і зможете полежати на білому піску острова;
  • Оливкове дерево. Екскурсія до найстаршого дереву Криту дуже популярна, адже це своєрідний пам'ятник острова;
  • Фортеця Франгокастелло. На жаль, дана фортеця вже зруйнована, але зберегла свої риси і привабливість, яку їй зраджували венеціанці.