Необхідність зробити підпірну стінку найчастіше виникає на ділянках зі складним рельєфом.

Якщо висота тераси невелика - 0,2-0,6 м, то можна зробити підпірну стінку з натуральних каменів. Камені потрібно укладати один на одного без використання розчину способом цегляної кладки з нахилом у бік тераси. У підставу стінки укладаються великі камені, їх потрібно класти в вириту канаву глибиною 0,2-0, ЗМ і шириною 0,4-0,5м.

Щілини і порожнечі в кладці при цьому заповнюють рослинним ґрунтом, в яку можна посадити рослини для рокаріїв. Для дренажу простір за стінкою потрібно заповнити рихлим субстратом з дрібного щебеню і піску, а також рослинної грунтом верхнього рівня стінки.

Невисокі підпірні стінки можна так само зробити з обробленої від гниття деревини вформе брусків (0,2x0,2м ), колод, шпал.


Дерев'яні елементи укладають один на одного і закріплюють скобами або за рахунок випилів.

Для більш високих підпірних стінок - більше 50см - використовують різні бетонні елементи, або клінкерна цегла з високою міцністю. Висота такої стінки повинна складати не менше однієї цеглини. Для такої стінки використовують фламандську або англійську кладку.

Для пристрою фундаменту потрібно вирити канаву шириною 0,5-0,6 м і такий же глибиною. На дно укладають шар піску 8-10 см і заливають 15-20 см бетону. У нижній частині стінки для дренажу влаштовує не заповнені розчином отвори, для відтоку води, або вставляються трубки.