Гарбуз - це невибаглива рослина, яка не потребує особливого догляду. Висаджувати гарбуз потрібно на глибину 3-4 см в добре прогріту землю. Відстань між рослинами повинна становити не менше метра, тому гарбуз активно розростається.

Для гарбуза підходять родючі, структуровані некислі грунти.
Найкраще посадити гарбуз після капусти, картоплі, цибулі, бобових, коренеплодів, трав'янистих багаторічників. Не можна садити після кабачків, огірків, патисонів.

Добрими сусідами для гарбуза будуть гарбуз, спаржева квасоля, кукурудза. У цьому випадку потрібно посадити гарбуз і кукурудзу в одну лунку, а поруч квасоля.

Місце для гарбуза має бути сухим і теплим, щоб добре прогрівається вдень, а вночі сильно не остигало, без застою води.

Можна посадити гарбуз на компостній купі, тоді своїми широкими листям вона прикриє землю від сонця, а в такій прохолоді компост швидше дозріє.


Краще посадити гарбуз поряд з компостній купою і направити батоги гарбуза на купу.

Насіння для посіву потрібно відбирати найбільш великі і наповнені. Їх потрібно проростити, щоб вони швидше зійшли. Насіння замочують за 2-3 дні до посіву. Спочатку їх 2 - 3 ч. Тримають в теплій воді 50?, Потім тримати у вологому ганчірочці до наклевиванія при кімнатній температурі

Сіяти насіння гарбуза можна в кінці травня. Пперед посівом потрібно вилити по 2л води 50? Коли вона вбереться, потрібно покласти насіння і засипати поживною сумішшю
Посадки мульчують. Можна прикрити лунку плівкою