Як тільки людство стало розвиватися, то воно почало освоювати такі речі, як метали. Як відомо, в природі є метали, і їх чимало. Хоча, є такі метали, яких вельми мало, і їх добувати було вельми важко. Спочатку, коли ще не була розвинена металургія, то використовувалося метеоритне залізо. Але такого заліза на землі було мало, тому людям доводилося шукати інші способи, щоб отримувати цей найважливіший на сьогоднішній день метал.

Отже, метали металами. але вони мали кожен і свою перевагу і свої недоліки. Щоб приховувати недоліки одних металів, їх стали сплавляти в певні сплави. Це допомагало підвищувати стійкість металів в певних межах. Наприклад, один метал є вельми неміцним і легко піддається корозії. Інший метал взагалі не корозійні.


Ось сплавляючи ці два метали, людина отримувала міцність і стійкість до корозії одночасно.

На сьогоднішній день, відомо багато різних сплавів. Особливо багато сплавів в чорній металургії. Нагадаю, що до чорної металургії належать залізо та його сплави з вуглецем. Це, як вам відомо, чавун і різного роду стали. У стали додаються багато кольорових металів, які вводять як легуючої присадки, для зміцнення тих чи інших видів сталі.

Однією з таких присадок є марганець. Як відомо, леговані сталі мають маркування. Кожна буква маркування позначає метал, який був доданий в метал. Цифра позначає відсотковість.

Марганець в легованих сталях позначається буквою Г.

Бажаю вам удачі!