Кожна будівля можна віднести до якоїсь міри вогнестійкості. Умовно я б розділив всі будівлі в світі на чотири ступені. Пройдемося по кожній з них, щоб визначити ступінь вогнестійкості будинку.

Перша ступінь - вогнетривкі будівлі. Історичні споруди, які не потребують пожежної безпеки. Старі замки, піраміди, пам'ятки архітектури, які стоять вже сотні або тисячі років. Таким будівлям пожежа не загрожує. Тим більше, що багато з них вже кілька разів горіли. В основному це вже не житлові будівлі, можна сказати, що їх використовують тільки для залучення туристів і в естетичних цілях.

Друга ступінь - добре захищене будівлю. Найчастіше це будівлі державної ваги, великі бізнес-холи, супермаркети, а також військові частини. По-перше, такі будівлі зводилися за проектом, який передбачав порятунок від вогню, швидку евакуацію людей, а також неможливість швидкого розповсюдження полум'я.


По-друге, в цих будівлях була вчасно твори інвентаризація, а також виконані всі сучасні запити пожежної інспекції. Тут ведеться цілодобова охорона легко займистих матеріалів.

Третя ступінь - звичайні будівлі. Звичайні багатоповерхівки, хрущовки, багато новобудови, іншими словами житлові будівлі. Якщо тут щось загориться, то вигорить вся квартира. Полум'я за кілька годин може перекинутися на іншу квартиру, якщо його не загасити.

Четверта ступінь - небезпечні будівлі. Якщо відбудеться займання такої будівлі, то загасити його вже не можна, швидше за все, воно згорить повністю і залишаться лише руїни.