Чесно кажучи, магнітні двигуни не мають практичного застосування в нашому повсякденному житті. Хоча багато і хочуть довести їх велику користь. Створення подібного двигуна корисно лише для лабораторних робіт з фізики в школі або ВУЗі.

Щоб зробити магнітний двигун, вам буде потрібно дуже маленький магніт з редкоземельного сплаву. Брати його потрібно не руками, а спеціальними підручними засобами. Роздобудьте пластмасовий пінцет, або звертайтеся з ним паличками.

Тепер беремо сталевий дріт, з якої нам потрібно зробити щось на зразок дитячих гойдалок. Це буде модифікована буква М, у якій середина набагато глибше і має округлу форму. Два підстави гойдалок закріпимо на брусках, а вся конструкція буде лежати на дерев'яній плашці.

Кріпимо до нижньої частини збоку звичайний магніт великого розміру.


Тепер акуратно до нього прикріплюємо рідкісноземельний магніт. Вони повинні добре скріпитися. Не буду пояснювати, що магніти повинні бути хорошої якості. Також зрозуміло, що рідкісноземельний магніт буде перемичкою між великим магнітом і дротом.

Тепер під рідкісноземельний магніт необхідно поставити запалену свічку. Ви не зможете зробити магнітний двигун вічним, так як тут все залежить від свічки і ємності кожного магніту. Суть полягає в тому, що свічка розпалює рідкісноземельний магніт, змінюючи його полярність. При цьому він більше не тягнеться, а відштовхується від великого магніту. Так ви виходить конструкцію маятника, який деякий час буде коливатися через горіння свічки.