Знаходити межі функцій вчать на найперших уроках вищої математики. Це досить важливий фундаментальний матеріал, який кожен першокурсник повинен стовідсотково засвоїти. Дуже просте і одночасно складне рішення полягає в наступному.

Першим ділом щоб знаходити межі функцій, нам потрібно поставити граничну точку безпосередньо у вираз, що знаходиться після знаку межі. В результаті рішення ми повинні отримати одне просте число. Однак, не завжди все так просто. Якщо нічого не виходить, спробуємо наступний спосіб вирішення.

Будемо користуватися формулою Бернуллі-Лопіталя. Почнемо обчислювати наш межа за допомогою похідної. Хочу сказати, що так будь-який приклад вирішувати набагато швидше. Похідна підходить як для складних, так і для найпростіших прикладів меж.


Результатом ваших дій має бути або нескінченність, або нуль, або якесь інше число.

Якщо в межі є дробове вираження, то найраціональнішим буде розкладання цього дробу на множники. Також можна спробувати вирішити окремо межа чисельника і межа знаменника. Далі вам просто потрібно зіставити два результату і скоротити дріб до цілих. Найчастіше приклади з підручників дозволяють прийти до результату у вигляді простого числа.

Можна також скористатися хитрощами на контрольних чи самостійних роботах. Для цього вам необхідно скачати з інтернету програму для вирішення меж. Якщо у вас є смартфон або планшет, то рішення будь-якої межі не буде великою проблемою прямо на парі.