Наявність на тілі шрамів і рубців як мінімум засмучує їх нещасних володарів, а в особливо складних випадках (особа, відкриті частини тіла) може спровокувати серйозні психологічні проблеми, аж до трагічних ситуацій, і зациклення на єдиному питанні - як вивести шрам.

Сучасна медицина дозволяє цілком успішно вирішити цю проблему рядом різних способів - від досить травматичних до щадящих і практично безболісних. Найчастіше успішність проведеного лікування обумовлена тим, як багато часу пройшло з моменту утворення шраму або рубця. Для відносно свіжих післяопераційних і посттравматичних шрамів іноді достатньо буде комплексного медикаментозного лікування або виконання суто косметологічних процедур - мікродермообразія, лазерної шліфовки шкіри, хімічного пілінгу.


Запущені випадки зажадають серйозного хірургічного втручання з відповідним супутнім ризиком післяопераційних ускладнень.

Для пацієнтів, що віддають перевагу користуватися народними засобами, пропонуються рецепти виготовлення в домашніх умовах масок із соків лікарських рослин і харчових продуктів, регулярне і наполегливе застосування яких дозволить вивести шрам, як стверджують автори цих самих чудодійних масок, або щонайменше зробити його практично непомітним.

Альтернативним варіантом вирішення проблеми може бути маскування шраму.