Воротар завжди повинен бути фізично підготовлений, хоча він і не сильно бігає під час гри. Також воротареві притаманна швидка реакція на зміну сил у футбольному матчі. Якщо ці дві якості є у воротаря, то він зможе правильно стояти на воротах. Але при цьому йому потрібно знати техніку, про яку ми поговоримо нижче.

По-перше, правильна положення на полі. Воротар не повинен стояти прямо на лінії воріт. Його завдання бути захисником, який не дає супротивникові бити з близької дистанції. У цьому йому допомагають дійсні захисники команди. Воротар завжди знаходиться в середині воротарської зони. Звідти йому найлегше добратися в будь-яку точку своїй території. Коли відбувається атака противника, то воротар залежно від лінії нападу може змінювати свою дислокацію.

По-друге, посилена робота ногами.


Щоб правильно стояти на воротах, воротар повинен дати противнику заздалегідь зрозуміти, він буде діяти. Передбачаючи перепасовку, воротар займає саме вигідне становище у своїй зоні. Противник при цьому ізловчаться, міняючи свою лінію атаки. Воротар повинен грати роль каталізатора, що не дає супротивникові здійснити свій план.

По-третє, подвійна, а іноді навіть потрійна робота. Відбити удар, це означає бути готовим вже через секунду відображати другий і третій простріл. У футболі все може трапитися за частки секунди. Воротар ніколи не спить, при грі в своїй зоні працює на максимум, домагаючись своєї мети - заволодіти м'ячем і передати його своїм гравцям.