Дитячий масаж як поширена лікувально-профілактична процедура при його правильному проведенні дарує будь-якій дитині користь, яку неможливо переоцінити. Діти, які отримують регулярні масажні процедури, розвиваються набагато швидше і куди більш гармонійніше, ніж їх однолітки, завжди більш товариські і життєрадісні. Комфортні умови проведення процедури "в рідних стінах" і участь самих батьків - ще одна вагома перевага такого способу проведення масажу. Мабуть, єдине, що дотримується беззастережно - це правило "не нашкодь". Тому просто необхідно мати уявлення про те, як робити дитячий масаж, мінімізуючи ризик завдати шкоди здоров'ю власної дитини.

Малюк і дорослий пацієнт - це два фізіологічно абсолютно різних живих організму, тому багато речей, зазвичай практикуються при дорослому масажі, для дитячого масажу попросту неприйнятні.


Основних масажних впливом для дітей було і залишається погладжування кінцівок, живота, грудей і спини, уникаючи чутливих зон. Поступово можна обережно вводити пощипування та інші подібні прийоми професійного масажиста. Але в кожному разі слід уникати різкості в рухах, і не продовжувати процедуру, якщо дитина роздратований, відчуває дискомфорт або просто втомився. Слід також завжди враховувати те, що роздратування і поганий настрій мами тактильно передаються дитині.