Норка - тварина не проста. М'ясо їх в харчових цілях людиною практично не використовується, хоча собаки їм не гидують. А ось хутро є дуже цінним. І широко використовується у виготовленні і шуб і шапок, відповідно маючи непогану ціну. Відноситься норка до сімейства куницевих, трохи схожа на тхора, але характер має близький до характеру видри. Поширена в європейських частинах, переважно в північних районах, таких як республіка Карелія, Архангельська область та інші.

Норка веде напівводний спосіб життя , воліє місця, де можуть бути незамерзаючі перекати і пустоледіци, захаращені річки та інші місця, що дають можливість спокійного підходу до води.

Як спіймати норку. Для того, щоб не пошкодити хутро краще використовувати капкани від номера один і до номера три.


В якості приманки підійде риба. Норка не надто боїться запаху людини і металу, тому ставити капкани на неї простіше, ніж на інших тварин. Ставити капкани можна у виїмках дерев, можна саморобних, в місцях передбачуваного проживання. Краще біля водойм.

Можна ловити нірку за допомогою собаки. Для цього її виманюють, або сильно лякають, щоб вона залишила місце проживання, свою нору. А далі добре підготовлена собака сама знає як зловити нірку і не дуже пошкодити її хутро.

Слід також враховувати час, коли влаштовувати полювання. Найбільш підходящим періодом тут вважається зима, коли звірок не перебувати в періоді линьки і має густе хутро.