Перлиною Далекого Сходу називають Примор'ї. І це, дійсно, правда. Навряд чи якийсь куточок неосяжної Росії зрівняється за красою природних ландшафтів та їх різноманітності з Примор'ям, тому відпочинок в Примор'ї відрізняється своєю унікальністю і неповторністю. Тут дивно багато самих різних видів тварин і рослин, тутешні ландшафти просто вражають своєю різноманітністю. У Примор'ї мальовничі гори переходять в красиві плато, стрімкі гірські річки з чудовими водоспадами і порогами змінюються спокійними рівнинними річками, старичні і лагунні озера є сусідами з болотами, лісисті і кам'янисті схили з численними таємничими печерами увінчуються величними вершинами, а узбережжі Японського моря з прекрасними пляжами дозволить розслабитися, засмагнути і відпочити.

Заповідники Примор'я

Створені в Примор'ї заповідники дозволяють зберегти унікальні природні багатства цього краю. Тому любителі природи знайдуть, як відпочити в Примор'ї. Заповідників тут налічується шість. Перший - Лазовский, розташовується на південному сході. Його розташування і дуже різноманітний рельєф дозволяють виростати тут близько двом тисячам різних видів рослин, які належать до різних географічних поясів. Так, в заповіднику можна побачити типові рослини для тундри, тайги і навіть субтропічного поясу. Особливо цікаві реліктові тісовиє дерева. Серед 57 видів тварин, що мешкають тут, можна зустріти уссурійського тигра, плямистого оленя, горала та багатьох інших рідкісних представників фауни. Тут також проживають 319 видів птахів.

Уссурійський заповідник знаменитий своїм цілющим рослиною - женьшенем, а також 17 видами інших зникаючих рослин. А серед 61 виду ссавців можна побачити амурського тигра і леопарда, гімалайського ведмедя і рись, плямистого оленя і дикого кабана. Більше, ніж 160 видів птахів також проживає в цьому заповіднику.

Найстарішим заповідником Приморського краю є "Кедрова Долина". Його особливість у тому, що тут є лососева і оленяча ферми. Серед безлічі представників фауни головною гордістю заповідника є амурський леопард - рідкісний вид, популяція якого тут налічує всього 30 особин. Також 240 птахів проживають на території цього біосферного заповідника.

А самим новим є біосферний Ханкайский заповідник (1990 рік). Він неповторний через водно-болотних угідь озера Ханка, де можна побачити найрізноманітніших представників птахів. Всього їх в заповіднику 287 видів. Тут є такі рідкісні рослини, як лотос орехоносний, рдест, водяний горіх, Евріала страхітлива, латаття, а з зникаючої фауни можна побачити далекосхідну черепаху і китайського окуня.

Єдиним в Росії морським заповідником є Далекосхідний Федеральний Морський заповідник. Його територію становлять 11 островів. У ньому представлені більше трьох тисяч видів хребетних і безхребетних, наземних, а також морських рослин, колонії морських птахів, зокрема рідкісних, таких як белоплечий орлан, чорний гриф, білохвостий орел. Морські простори вміщають 170 видів риб і 300 видів ракоподібних, а також 30 видів голкошкірих і 200 видів молюсків.

Метою створення Сіхоте-Алинского біосферного заповідника було збереження соболя, якого в 30-х роках 20 століття майже винищили. Тут мешкає 63 види ссавців, 1100 видів рослин, 342 види птахів.

Відвідування заповідників є прекрасним варіантом, якщо ви приїхали на відпочинок в Примор'ї всією сім'єю. Цікаві ще й такі національні парки, як "Зов тигра", "Пидан" і "Удегейская легенда".

Відпочинок на морі

Примор'ї є самою південною частиною країни, тому, де відпочити варто обов'язково, так це на узбережжі Японського моря, яке протягується на 900 кілометрів. З найпривабливіших регіонів для пляжного відпочинку виділяються Хасанский район з такими місцями, як Андріївка, Витязь, Безверхово, Слов'янка, Рязановкі, коса Назимова і Посьет. Безліч туристів приваблюють також Партизанський і Лазовский райони, багаті відмінними пляжами і затишними бухтами. Пляжі Лівадії також є популярним місцем для приїжджаючих на сімейний відпочинок. Дуже мальовничі бухти Шамора, Тайваза і Анна. Також безліч туристів приїжджають в Тріозерье і на острови Петрова, Російська, Попова.


А останнім часом все більшої популярності набуває Дальногорського район, вирізняється мальовничими скелями, численними лагунами, кекури. Всієї пляжі курортів пропонують широкий асортимент розваг, починаючи водними атракціонами і закінчуючи прогулянками на катерах, катамаранах і яхтах.

Рафтинг

Завдяки тому, що в Примор'ї близько півтори тисячі річок і більше трьох тисяч озер, це місце є відмінним варіантом для рафтингу. Найбільша ріка - Уссурі, а найбільшим озером є Ханка. Найкрасивішою річкою можна назвати Мілоградовку, "затиснуту" на всьому протязі величними скелями. Але саме для рафтингу більшість туристів воліють річку Кема, а також Арму. Під час сплавів річками можна насолодитися неповторними красотами уссурийской тайги, а також побачити красиві водоспади, яких тут налічується близько тридцяти. Особливо гарні водоспади розташовані на річці Амгу, а також Еламовскіе, Шкотовское, Хасанский каскад і Чорний шаман, який є найвищим. На річках і озерах Примор'я, природно, дуже поширена риболовля.

Гірський туризм

Що відвідати у Примор'ї ще, так це гори, що займають 80% від усієї території. Їх вже давно облюбували піші туристи. Найпопулярнішими для гірського туризму є гора Пидан, з вершини якої відкриваються абсолютно приголомшливі види на затоку Петра Великого і прилеглі мальовничі долини, гори Литовка (Халаза) і Туманна (Воробей), гора Хмарна, а також гори Сестра і Сніжна, зі схилів яких починається велика Уссурі. Спелеотуризм також в Примор'ї дуже популярний, особливо останнім часом. А взимку безліч туристів направляється в місто Арсеньєв, в якому обладнана краща гірськолижна траса, множинні катки, турбаза з саунами, басейнами, спорткомплекс. Також популярні у лижників Партизанський і Шкотовское райони.

Історико-архітектурні пам'ятки

Не тільки природними цінностями славитися Примор'ї. Тут знайдеться заняття також любителям історії та архітектури. Пам'ятки Примор'я - це городища Шайгінское та Миколаївське, що дозволяють здійснити подорож в минулі сторіччя, ознайомитися з укладом життя стародавніх поколінь. У передмістях Арсеньєва є близько 40 місць, цікавих в історичному та архітектурному планах. Це і міста, і старовинні поселення, і печери. Обов'язково варто відвідати Владивосток, щоб побачити його розкішну фортецю, що датується 19 століттям. У ній розташовується цікавий музей, який знайомить з цікавою історією Приморського краю. Цікавим у Владивостоці є будинок-музей Суханова. А на Корабельній набережній можна побачити військові меморіали і відвідати справжні вітрильники. З дітьми в місті можна відправитися в океанаріум, дельфінарій.

Подорож по тайзі

Гордістю Приморського краю є уссурийская тайга, все неповторні краси якій могли бачити раніше лише корінні жителі, геологи, затяті мандрівники рибалки з мисливцями. Сьогодні ж, з розвитком інфраструктури (готелі Примор'я, бази відпочинку і т.д.) кожен бажаючий може насолодитися відпочинком в цьому красивому, а, головне, екологічно чистому регіоні.

Оздоровчий туризм

Регіон має також значними запасами природних оздоровчо-лікувальних ресурсів, у тому числі найрізноманітнішими лікувальними грязями (сапропелевими, морськими муловими, торф'яними), 100 родовищами мінеральних вод (вуглекислих холодних, азотно-метанових, азотних термальних та інших). Саме завдяки всім цим багатствам санаторії Примор'я відомі на всю країну. Особливо популярні такі курорти, як Садгород (Владивосток), Шмаковський (Кіровський район), а також Горноводненское. Відправившись сюди коли завгодно, хоч влітку, хоч в зимовий час, можна прекрасно оздоровитися, омолодитися, підняти імунітет і навіть вилікуватися від деяких хронічних хвороб. Ресторани та готелі Примор'я пропонують не тільки традиційну кухню, а й багато заморські страви.

Цікаво! Природа Примор'я настільки різноманітна і дивна, що в один час можна побачити ділянки вічної мерзлоти на високих плато, а, спустившись вниз, насолодитися прекрасним цвітінням лотоса.