Зміст:

 • Вантажний квітка на невидимці
 • Шифонова троянда на обідку
 • Шпилька цумамі канзаши

Все-таки ми, жінки - створення незвичайні. Наша тяга до прекрасного настільки незнищенне, що при будь-якій можливості ми намагаємося не тільки облагородити навколишнє нас простір, але і себе весь час прикрашаємо. Про різні дамських штучках, службовців цієї мети, взагалі можна написати багатотомну працю, але ми поговоримо, мабуть, про найбільш стародавній жіночому прикрасі. І мова піде про квіти для волосся.

Можливо, саме наші первісні попередниці вже придумали прикрашати себе квітами, а може бути, це сталося і пізніше. Однак майже у всіх народів (проживають в місцевостях, де ростуть квіти) жіночий костюм обов'язково включав таку деталь, як квіти. У Європі і в Азії, в Америці і в Африці аборигенки прикрашали свої зачіски та вбрання квітами. А сьогодні квітка у волоссі на чарівній жіночій голівці - і данина традиціям, і особливий шик і навіть повсякденне прикрасу.

На жаль, ніжні живі квіти у волоссі свіжі і прекрасні дуже недовго, тому й придумали жінки робити штучні квіти для волосся. Існує неймовірна безліч національних рукодільних технік виготовлення штучних квітів, наприклад, японське цумамі канзаши або мальтійська ганутель. Але з появою нових матеріалів народжувалися нові техніки і придумувалися нові способи виготовлення штучних квітів, і, напевно, з часом їх стане ще більше. Розповісти про всі ці способи неможливо, але давайте на кількох прикладах дізнаємося, як можна швидко і просто зробити квітку для волосся своїми руками.

Вантажний квітка на невидимці

Неймовірно простий і швидкий спосіб прикрасити зачіску - заколоти волосся невидимкою з квіткою. На таку невигадливу заколочку можна прикріпити будь-який штучний квіточка, але ми з вами зробимо своїми руками вінтажну невидимку.

Для виготовлення такої невидимки нам знадобляться:

 • невидимка;
 • шматочок фетру для підстави квітки;
 • гіпюрова, мереживна тасьма (50 сантиметрів) для пелюсток;
 • ґудзик або намистина для серединки;
 • ножиці і клей .

Спочатку виріжемо з фетру парочку кружечків діаметром по два сантиметри. Потім по краю однієї з деталей намазуємо шар клею і починаємо приклеювати тасьму, загортаючи її спіраллю і роблячи витки від краю до центру. Тасьму прикладаємо до фетру тільки одним краєм, міцно придавлюючи його пальцями. В результаті у нас вийде витончена гіпюрова трояндочка з ажурними пелюстками. По центру прикрашаємо квітка ґудзиком або бусиною, посадивши її на клей.

Другу фетровий деталь приклеюємо (або навіть пришиваємо для міцності) до невидимці, потім накладаємо на неї квітку і скріплюємо клеєм або ниткою з голкою. Ось таку квітку для волосся можна швидко і просто зробити своїми руками. Вінтажна трояндочка в волоссі - це дуже ніжно, дуже романтично і дуже модно. Тому як вінтаж - це чарівність старовини, альтернатива чванливому і напористому гламуру, модний напрямок, що асоціюється з добрим смаком.

Шифонова троянда на обідку

Ободок або обруч - дуже популярний аксесуар для волосся. А якщо зробити своїми руками квітку, то він перетворить цей аксесуар до невпізнання. Так можна відродити старенький і вже обридлий ободок або навіть прикрасити новеньке, але простеньке придбання.

Для виготовлення подібної прикраси нам будуть потрібні:

 • ободок або тонкий обруч з пластика;
 • бісер;
 • шифон;
 • ножиці;
 • свічка або запальничка;
 • голка з ниткою;
 • клей.

Беремо шифонову тканину і нарізаємо з неї безліч круглих деталей різного діаметру.


Від кількості та розміру вирізаних гуртків буде залежати величина і пишність нашого квітки. Чим більше деталей, тим пишніше вийде троянда, а її розмір визначить найбільший шифоновий гурток. Тепер всі деталі акуратно обпалювали по краю, даючи тканини подплава. Після цього всі кружечки укладаємо шарами, починаючи з самого великого і закінчуючи найменшим. Шари між собою можна з'єднати клеєм, а можна і зшити. Тепер прикрашаємо серединку квітки бісером або стеклярусом. Квітка готовий!

Готовий квітка прикріплюємо до обідка, скориставшись клеєм або голкою з ниткою. Якщо ваш ободок виглядає зовсім вже непрезентабельно, то обшийте його тим же шифоном, а вже потім прикріпіть на ободок зроблений своїми руками квітку. До речі, використовуючи шифон і бісер різного забарвлення, можна придумати зовсім різні квіти. Наприклад, червона тканина з чорним бісером перетвориться на мак, білий шифон і жовтий бісер зроблять квітка схожим на ромашку. А якщо до білого шифону додати перламутрові перлинні намистини, то така квітка прикрасить і зачіску нареченої.

Шпилька цумамі канзаши

цумамі канзаши - дивовижна рукодільна техніка дивовижної країни Японії. Виготовлені в цій техніці шовкові квіти використовувалися виключно для прикраси волосся в жіночих зачісках. Цумамі канзаши досі неймовірно популярно в Японії, але і у нас активно практикується серед майстринь, які захоплюються виготовленням штучних квітів або аксесуарів для волосся. Техніка ця багатогранна: тут присутні і зовсім прості способи виготовлення квітів, і складні, що включають декілька етапів. Давайте і ми спробуємо зробити шпильку для волосся, прикрашену таким японським шовковим квіткою.

Для цього нам знадобляться:

 • основа для шпильки;
 • стрічка з оргаз, капрону або атласу;
 • намистини для прикраси;
 • свічка або запальничка;
 • нитка з иголкой;
 • клей;
 • ножницы;
 • пинцет;
 • булавки.

Из стрічки нарізаємо вісім квадратиків, які і стануть пелюстками квітки. Тепер починаємо виготовляти самі пелюстки. Беремо клаптик і звертаємо його навпіл по діагоналі, з'єднавши два протилежних кута квадрата. Одержаний трикутник знову звертаємо навпіл, з'єднавши гострі кути і служив по лінії, що йде від вершини до основи. Затискаємо пелюстка пінцетом і оплавлятися над полум'ям свічки необроблені краї (місця зрізу). Сколюємо пелюстка шпилькою і відкладаємо вбік. Таким чином робимо і всі інші пелюстки майбутнього квітки.

Коли пелюстки готові, збираємо квітка, склавши пелюстки по колу і з'єднавши їх клеєм або голкою з ниткою. В середину квітки пришиваємо або приклеюємо намистину, а сама квітка прикріплюємо до шпильці. Тепер можна прикрасити волосся цим чудовим японським квіткою. До речі, для подібної прикраси можна взяти різні стрічки і змайструвати двокольоровий або взагалі різнокольоровий квітка (квітку-семицветик). Його можна прикріпити не тільки на автоматичну шпильку, а й на шпильку, на невидимку і навіть на гумку для волосся.

Взагалі прикрасою для волосся здатний стати майже будь-який штучний квітка. З рівним успіхом можна для цих цілей зробити квітку з органзи або з фетру, використовувати для цього шкіру або стрічки або навіть сплести квітку з бісеру. Зрештою, просто прикрасьте волосся живим квіткою (який довго не в'яне), як це робили наші далекі попередниці. Така прикраса забезпечить вам ореол таємничості або романтичності, шику або вишуканості, чарівності або зухвалості. Що вам більше підходить? Вибирайте!