Франція є однією з найбільш відвідуваних європейських країн. Щорічно сюди приїжджає близько шістдесяти мільйонів туристів. Це - країна, в якій просто неможливо переглянути все за кілька днів. Двадцять дві французьких провінції кардинально відрізняються один від одного природою, архітектурою, традиціями і звичаями, однак, тим не менше, всі вони мають якесь подібність у стилі, кольорі і смаку.

Франція - це не тільки найбільша культура. Франція - це ще й неймовірне різноманіття чудової природи. Франція - це величні альпійські вершини, круті скелі Бретані, піщані дюни Атлантики і жаркі пляжі Лазурного берега. Відображенням природи країни є її міста. Серцем Франції, звичайно ж, є її столиця - загадковий, таємний, мрійливий і романтичний Париж ...

Париж - історичний "місто-держава"

Париж є найелегантнішою столицею світу, між іншим, абсолютно несхожою на решту всієї Франції. Саме тому, місто нерідко і називається "містом-державою". Столиця Франції вважається містом всіх часів і народів, містом, що зберіг в собі одночасно прикмети далекого минулого, і романтизм сучасності.

Відпочинок в Парижі припускає розваги для любителів самих різних видів відпочинку - від театралів і меломанів до гурманів і шанувальників "Діснейленду".

Важливо! Столиця Франції - один з найбільших в світі міст. Тому, варто зазначити, що розміри міста дозволяють зацікавленим туристам побачити не тільки класичні пам'ятки Парижа - такі, як Ейфелева Вежа, Лувр, Єлисейські поля або ж Собор Паризької Богоматері (які, звичайно ж, необхідно відвідати в першу чергу), а й інші привабливі незнайомі куточки, яких на даній території знаходиться величезна кількість.

Париж є, до речі, не тільки центром політичної, адміністративної та культурного життя Франції, але також і історичної її частиною. Незважаючи на дві світові війни, місто практично не постраждав. Роздумуючи, що відвідати в Парижі, не варто обмежуватися лише вищезгаданими пам'ятками - адже чого тільки варта споглядання старовинних бульварів з витонченими і витонченими міськими особняками, висхідними ще до часів самого Наполеона. Вулиці міста буквально "дихають" його історією, музеї і пам'ятники вже давним-давно відомі в усьому світі, а кожен паризький тротуар є справжнім театром повсякденному людському житті. Це місто - не просто столиця Франції, це - столиця мистецтва і любові, опинившись в якій, дуже важко з нею і розлучатися.

Увага! Незважаючи на те, що відстані між певними пам'ятками досить великі, дістатися до кожної з них можна дуже швидко - для цього достатньо всього лише скористатися метрополітеном. Густа мережа метро дозволяє в максимально швидкі терміни потрапити в потрібне місце.

Куди податися у Парижі?

Збираючись до столиці Франції, турист, звичайно ж, повинен вибрати для себе і готель. Готелі Парижа відрізняються один від одного ціновим сегментом, і, відповідно, якістю. Проте кожен вибирає для себе те, що його влаштовує. У будь-якому випадку, якість обслуговування тут в основному завжди "на вищому рівні". Вибирати найчастіше доводиться (з цінового сегменту) за місцем розташування гостинці. Влітку і взимку вартість досить-таки вагається.

Далі, можна подумати і про найзнаменитіших паризьких пам'ятки. Звичайно, приймаючи рішення, де відпочити в столиці Франції, може бути, і не варто загострювати особливу увагу тільки на найзнаменитіших пам'ятках, однак це зовсім не означає, що на них не треба поглянути. Адже мова йде про перегляд великих людських творінь.

Наприклад, стосується це найстарішого і найбагатшого музею у всьому світі - Лувру, в який можна відправитися навіть з дітьми. Звичайно ж, адже подивитися на це будова буде цікаво туристам будь-якого віку, крім того - послухати історію будівлі, на протязі не одного століття служив і фортецею, і в'язницею, і академією, і резиденцією французьких королів.

Заборонено! Не можна торкатися до експонатів руками, за цим суворо спостерігають доглядачі Лувра.


Фотографувати та знімати на відеокамеру експонати також не можна, без попереднього дозволу адміністрації.

Нотр-Дам-де-Парі (Собор Паризької Богоматері), особливо відомий за однойменною книгою Віктора Гюго, також привертає до себе безліч гостей французької столиці . Цей собор є справжнім свідком безлічі історичних подій, вражаючим своєю красою і величчю.

Відвідати, звичайно ж, варто й таку резиденцію королів, як Версаль - місце, яке є символом сили французького королівства, сохравнівшім первісну красу тих самих парків і палаців. Чого тільки варті Великий канал або басейн Нептуна. Північно-західна частина парку знаменита своїми двома заміськими палацами - Великим Трианоном і Трианоном Малим.

У приміщенні колишнього залізничного вокзалу розташований музей Дорсе. Тут можна подивитися на справжні шедеври художників-імпресіоністів. Варто звернути особливу увагу також і на такі пам'ятки, як Сент Шапель (капела, побудована в готичному стилі за наказом короля Людовика ІХ для того, щоб зберігати Терновий Вінець), на Тріумфальну Арку з дивовижним виглядом з неї на площу Зірки, на Музей парфумерії Фрагонар , ну, і, звичайно ж, сімейний відпочинок просто неможливий без відвідування Ейфелевої вежі.

Обережно! Піднімаючись на вежу з дітьми, їх необхідно міцно тримати за руку, так як запаморочлива висота "по силам" не кожному малюку.

Париж як столиця світової моди і вишуканого мистецтва

Як відпочити в Парижі тим, хто любить моду, мистецтво, витончені бульвари й елегантні бутіки? Звичайно! Досить просто-напросто вийти на вулиці міста. Тут можна побачити як різноманітні музеї, театри, старовинні пам'ятники, так і всілякі сучасні досягнення. Одним словом, це місто привертає до себе гостей ореолом справжнього романтизму і, навіть більше того, прийдешнього щастя ...

Отже, відпочинок в Парижі всією сім'єю дозволяє повною мірою насолодитися пишністю його бульварів, мостів, соборів і палаців - тими пам'ятками, які відкривають свою красу не одному мільйону туристів. Побачити цю красу на власні очі - це значить отримати просто незабутні відчуття!

Париж - не просто столиця Франції, і не просто один з найбільших в світі міст. Це - місце, яке не може залишити байдужим нікого з туристів. Напевно, саме тому знайомство з Францією починається саме з її столиці. Всі ті, кому доводиться тут побувати, вважають це місто найкрасивішим на світі. У Париж туристи їдуть постійно, в будь-який час року, і, це - не дивно. Повертаючись звідти, людина відчуває себе абсолютно іншим, так як принадність Парижа вже назавжди селиться в його душі, завжди згадується і навіть сниться ночами ...

Транспорт в Парижі

Транспорт в Парижі - найрізноманітніший. Приміром, в першу чергу варто відзначити саме авіатранспорт, завдяки якому туристи і добираються до цього чудового міста. У Парижі розташовано два міжнародні аеропорти - Орлі в південній частині міста і Руасі Шарль де Голь у північно-східній частині. Між аеропортами та центральною частиною Парижа прокладені залізничні лінії і автомобільні магістралі, за якими регулярно снують поїзди та автобуси (вартість проїзду обходиться приблизно в 15 євро в одну сторону). Проїзд до центру міста на таксі обходиться людині приблизно в 50-80 євро (все залежить від часу доби). Таксі в Парижі можна взяти, як на спеціальній стоянці, так і викликавши по телефону.

Паризьке метро є одним з найстаріших у світі метрополітенів. Це найбільш дешевий і швидкий спосіб пересування по місту. Паризьке метро може похвалитися трьома сотнями станцій і п'ятнадцятьма лініями. Ну, і одним з найулюбленіших видів транспорту в Парижі є поїзд - швидкий, зручний і комфортний. Ходять тут як високошвидкісні поїзди, так і регіональні електрички.