Омська область територіально пролягає в південній частині західносибірської рівнини, прямо в басейні річки Іртиш. У південній своїй частині її територія сягає кордонів Казахстану, з півночі і заходу розкинулися кордону Тюменської області, а на сході суворі Новосибірські і Томские землі. Омська область на сьогоднішній день є частиною великого Сибірського федерального округу. Завжди знайдеться, що відвідати в Омській області.
Відпочинок в цьому місці подарує не тільки океан вражень від природи середньої смуги Росії, яка воістину різноманітна і багатогранно, подорожі в Омськ - це нові відкриття, це погляд на велику країну зсередини, пам'ятники, які не можуть не викликати захоплення, і широка російська душа в культурі і традиціях.

Ландшафтні особливості місцевості і клімат

Як відомо, омський рельєф - це, в більшості випадків, рівнини і річки. Всю територію області з самого півдня на північ перетинає велика російська ріка Іртиш. Іртиш не просто протікає через всю місцевість, але і ділить її на дві частини.

Це місце суворе, з точки зору, мабуть, кожного нового гостя. Континентальний клімат, який приносить взимку справжні російські холоди, коли випадає багато снігу, але при цьому на небі завжди світить яскраве сонечко, при цьому, коли приходить літня пора, настає справжнє спекотне літо, воно сухе і по-справжньому сонячне. У січні температура може опускатися до -20 градусів, що стосується самого морозного зимового дня, той тут і всі 40 градусів нижче нуля можна відчути, виходячи з дому в сонячний зимовий день. Погодні умови можна розцінювати, як пам'ятки Омської області для більшості туристів. Влітку спека буває дуже сильною для середньої смуги до +30 градусів і більше, але середня температура повітря коливається в районі +20 градусів за Цельсієм. Природно, найпопулярніше і відповідний час для омського відпочинку - це літо.

Звичайно ж, географічної в пам'ятки Омської області входить річка Іртиш . Ця річка досить велика і повноводна, притоками якої служать Об, Ішим і Тара. Іртиш - це відмінний варіант відпочинку на теплоході, який привертає значну кількість туристів на сьогоднішній день. Російські громадяни дуже люблять "дикунський" туризм у своїй країні, ніхто так вільно пересувалися по своїй країні, як російські громадяни.

Найпоширенішим місцем паломництва туристів можна назвати долину річки Іртиш і північну частину області, адже саме тут археологами за останній час було зроблено неймовірно багато вражаючих і неймовірних відкриттів, які, на жаль, мало кому відомі сьогодні, але вже зараз служать сильним магнітом для мандрівників.
Річки - це завжди багатство землі. Для тих, хто цінує по-справжньому захоплюючий і активний відпочинок, є пропозиція сісти в байдарку, і відправиться в сплав по річці Тара або ж на річку Шиш.

Область всіяна солоними озерами на півдні, які поглиблюються і на територію Казахстану. Північна ж частина навпаки повниться прісними водами і озерами. Найбільшими озерами можна назвати Ебейти, Ік і Салтаим. Як відпочити в Омській області - це не секрет в таких умовах.

Але є у Омська й інша особливість - це підземні термальні води. Саме це дало можливість побудувати в Омській області ряд лікарень на основі термальних підземних вод.
Що стосується рибної ловлі, то місцеві річки та водойми - це відмінне місце для такого виду відпочинку. З риболовлі в Омську навіть не професіонал зможе повернутися з відмінним уловом, адже риба тут водиться практично скрізь, а улов, як правило, багатий.

Глибини лісів

Омські лісу - це ідеально місце для мисливців і для грибників. Що може бути краще неповторного лісового повітря. Варто зауважити, що багато готелів Омської Області розташовані на краю природи. Північні тайгові ліси сьогодні приваблюють величезну безліч туристів, які люблять і поважають хорошу полювання. Тайга поступово змішується і остаточно зникає на півдні, де лісостепу займають більшу частину території. В цілому ж ліс займає всього чверть території всієї області, що насправді дуже великий показник. Як вже було сказано, місцевість різноманітна, ялиновий ліс може моментально змінюватися берізками і степом, кедри рости поблизу осик, а ялиці розростатися в цілий бор і знову самотньо стояти в полях. Однак північні змішані ліси все ж змінюються на півдні лісами з осик і беріз, які повільно зникають, якщо рухатися далі, перетворюються в зону лісостепу.

Природні пам'ятки

Місцевість воістину повниться пам'ятками природного типу.


Це зрозуміло, адже державою в галузі охороняється цілих 133 об'єкта, з яких близько тридцяти є заказниками, з десяток ботанічних парків і під сотню пам'яток природи. На жаль, деякі зони закриті для простого туриста, проте більшість вільно відвідувані і це не може не радувати, адже саме в цих місцях можна зустріти такі чудеса природи, які паче не зустрічаються ніде в світі. На сьогоднішній день найцікавішою природною зоною можна з упевненістю вважати Муромцівскій район - це відмінний варіант провести свій відпочинок в Омській області. У цій зоні туристи зможуть своїми очима побачити озеро, яке утворилося в результаті падіння великого метеорита. Відвідати село Окунево - місце, яке прославилося на всю Росію своїми енергетичними зонами.

Окунево - це село, яку часто відвідують уфологи і подібні їм експедиції, адже тільки тут можна наочно переконається в існуванні аномальних зон на нашій планеті.

Культура і традиції

Майже три з гаком століття відбувалося формування культурного простору Омської області. Як відомо з підручників історії, Омськ - це свого роду форпост, який був поставлений для того, щоб освоєння Сибіру проходило швидше. Що ж стосується культурних особливостей Омської землі - це неповторні й унікальні традиції, різноманітні обрядові та ремесленнические особливості. Так, Омськ і справді можна назвати одним з місць, де народжуються російські майстри. Сімейний відпочинок в такому місці незабутній.

Сучасна культура в цих краях також дуже широко розвинена, не дивлячись на значне віддалення від західної частини Росії. Яскравим прикладом цього служить відомий у світі Омський академічний театр драми, не менш відомим є і Омський музичний театр, а що вже говорити про академічне симфонічному оркестрі з філармонії міста Омська. Безумовно, культура цих місць не могла обійтися і без російських традицій, тому хор народної пісні міста Омська - це воістину гордість і надбання області. Спортивна культура займає в Омській області не останнє місце. Сьогодні працює більше 25 національних культурних центрів у всій області.

Археологічні пам'ятки

Сьогодні в області налічується понад півтори тисячі неймовірних археологічно цінних пам'яток. Це різного роду культурні та історичні будівлі. Тут можна знайти все що завгодно, археологами були виявлені як поселення значною давнину, так і стоянки льодовикового періоду, а говорити про достаток курганів навіть не варто, їх сотні, а може й тисячі. Природно, найвідомішими в області на сьогодні можна вважати такі пам'ятки, як пристань Єрмака або, приміром, Чудська гора, різного розміру Богатирські кургани. Відправляйтеся сюди з дітьми. Якщо чесно, назви можна перераховувати безкінечно, це і урочище Биті гори, це Чеховський віз і Аевской волок, всім відома Покровська фортеця і старий тракт Тюкалинськ. Це лише мала частина пам'яток даної місцевості.

Найдорожчими, з точки зору історичної спадщини, безперечно, можна вважати такі пам'ятники старовини, як Спаський собор або, скажімо, Нікольський Козачий собор. Безцінні і такі будови, як палац, який належав генерал-губернатору Західного Сибіру, а також Любинський проспект в самому Омську.

Де відпочити? Є в Омській області і таке унікальне місце, як городище Батаково. Це, безсумнівно, єдине на всю Росію місце, яке не тільки є чудовим, варто зауважити, археологічним природним парком, але воістину унікально огляду на те, що збереглося приголомшливо добре. Це не просто городище, коли тут пролягав самий золотий і срібний торговий маршрут цієї місцевості, купці і товари з усього світу рухалися по його дорогах, з Китаю та Східної Азії до Європи і навпаки.

Інфраструктура області

Омські бази відпочинку, безліч різного типу санаторіїв, профілакторіїв, пансіонатів і курортних утворень. Більше 125 туристичних фірм, величезна кількість готелів, готелів і будинків відпочинку, практично в кожному місті можна вільно зупинитися для того, щоб при бажанні відправиться далі подорожувати по області. А відпочинок в Омській області чудовий.
Транспорт добре розвинений, автобусні маршрути можуть доставити туристів в будь-яку точки на карті. При бажанні завжди можна замовити човен або навіть невеликий літак. Тут є все, щоб насолодиться чудовим відпочинком середній смузі Росії.