Новосибірськ - це неповторний і по-своєму унікальне місто. Він немов причаровує своєю надзвичайною природною красою і диким тваринним світом. Крім того, Новосибірськ є батьківщиною багатьох відомих людей, історія яких тісно пов'язана з цим містом. Протягом довгої історії існування цього міста на його території сталося багато цікавих подій, про які нам розповідають численні пам'ятники архітектури, культури та сама історія краю. Також через Новосибірськ протікає найбільша річка - Об, а влітку величезна кількість людей відправляються на серфінг на Обської море. Багато це місто називають столицею Сибіру.

Пам'ятки Новосибірська

Серед визначних пам'яток Новосибірська особливу увагу заслуговує старовинний Собор Олександра Невського. Незважаючи на високі будівлі міста, золоті куполи Собору можна побачити з будь-якої точки Новосибірська. Його історія сягає корінням в 1897 рік, в даний час ця культова споруда відомо на всю країну.

Також на території міста розташований відомий всім Новосибірський державний академічний театр опери та балету, в якому перший спектакль відбувся 12 травня 1945 . Саме тут відточують свою майстерність молоді дарування мистецтва.

Ще один Новосибірський академічний театр під назвою "Глобус" є важливим пам'ятником архітектури. Театр був заснований в 1930 році і на сьогоднішній день вважається одним з найстаріших театрів Новосибірська. Захоплюючі постановки різних шкіл приваблюють сюди глядачів і донині.

Неподалік від центральної частини міста розташований Новосибірський музей залізничної техніки. Тут можна побачити цікаві експозиції про залізниці та її історії. Бо саме залізничні колії зіграли важливу роль у розвиток міста. У музеї представлена колекція тепловозів, паровозів, пасажирських вагонів і купе, а також більш сучасна техніка - електровози.

В академічному містечку можна відвідати Новосибірський музей Сонця, в якому представлена унікальна колекція зображення світила, а також Сонячних богів, які за повір'ями в стародавні часи населяли нашу Землю. Всі скульптури були виготовлені з матеріалів, витягнутих в результаті археологічних розкопок.

Безумовно, головною визначною пам'яткою міста є семіпролетний критий метромост через річку Об. Його довжина становить 2145 метрів, 897 з яких - це протяжність над річкою. Ця споруда є найдовшим Метромена у всьому світі.

Зоопарк в Новосибірську є одним з найбільших зоопарків по всій Росії. Він займає територію майже в 65 га, відведені для проживання більше 12 000 видів тварин. Серед них понад 100 видів занесені до Червоної Книги РФ. Крім того, тут займаються розведенням рідкісних видів тварин, наприклад, представників сімейства котячих. У найближчі час в зоопарку планується відкрити пінгвінарій і дельфінарій, а також всі гості міста зможуть побачити фауну, яка практично зникла зі світу дикої природи.

Новосибірськ ще відомий і як студентське місто. На території міста розташовано безліч вищих навчальних заклади: 11 університетів, 8 академій, 13 інститутів, а також 14 філій вузів з інших міст. Найбільшим з університетів в академічному містечку вважається Новосибірський державний технічний університет (НГТУ), в якому навчаються 23 тисячі студентів.

У Новосибірську добре розвинений літній, зимовий туризм та пізнавально-оздоровчий відпочинок. З кожним роком туристична інфраструктура набирає свій розвиток. Для всіх гостей міста пропонуються найцікавіші і пізнавальні маршрути.

Природні пам'ятки Новосибірська

Не можна обійти увагою і природні визначні пам'ятки Новосибірська і його околиць. Так, особливою популярністю користуються Буготакскіе сопки, розташовані в 70 км від міста в околицях селища Гірський. Унікальний ландшафт приваблює сюди всіх любителів природи. Сопки являють собою пагорби, які підносяться над місцевістю на 60 метрів. Навколо сопок простягаються луки, поля й переліски. Буготакскіе сопки - це початок гігантського гірського масиву Центральної Азії. З їх вершин вже на горизонті проявляються риси Салаирского кряжа - це найпівнічніший відріг Алтаї-Саянской гірської системи.

Що стосується рослинності, то на невеликих за площею сопках виростають близько 400 видів рослин.


Вузька межа між степом і гребенем проходить по самому гребеню пагорбів. Північні схили сопок покриті осиново-березовими лісами з густим травостоєм. Влітку на схилах цвітуть іриси-півники, одноколірна фіалка і чагарники бузку. На сухих і південних схилах, серед каменів, зустрічається звичайний шипшина, який своїм виглядом нагадує деревце бонсаї. Також на сопках можна зустріти ще один незвичайний чагарник - кизильник. Його ягоди абсолютно їстівні, але дуже красиві. Місцями можна знайти скельні виходи, саме тому південні схили становлять особливий інтерес для біологів.

Неподалік від села Белово красується Белоскій водоспад. Він унікальний тим, що зайняв своє місце на рівнинній місцевості. Його джерелом є глибоке озеро. У жаркий день особливо приємно скупатися в дзюркотливої воді. До того ж, незважаючи на швидку течію, вода тут дуже тепла. Також тут водиться риба, така як окунь і чебак.

Ще одне унікальне творіння природи - це Бердський скелі, розташовані в Искитимского району на річці Бердь. Вони являють собою крутий скельний ділянку шириною близько 350 метрів і довжиною в 1.5 км. Зі східного боку скелі межують з гирлом струмка Великий Ключ, що впадає в Бердь. З південного боку можна відвідати мальовниче урочище Нижні луки. З вершини скель відкривається незвичайної краси вид на скелясті гори, ліси, Бердскую долину і річки. Місцеві жителі називають це місце Звіробій і вважають, що це найкрасивіше місце Новосибірської області.

Відпочинок в Новосибірську всією сім'єю

Також не варто забувати, що Новосибірськ - це екологічно чистий куточок в мирі зі своїми величними пагорбами, прохолодною річкою і незайманими лісами. Тут можна відпочити на великому водосховищі, влітку позасмагати на відкритому пляжі або зіграти у футбол на спеціально обладнаних спортивних майданчиках. У 25 км від міста в селищі Морському розташована база верхової їзди, де можна навчитися правильно тримаються в сідлі. Крім того, ви зможете зняти невеликий будиночок для відпочинку в безпосередній близькості від природи.

Безумовно, розважальних місць, де можна чудово відпочити всією сім'єю в Новосибірську, величезна безліч. Для дорослих і дітей дошкільного та середнього віку передбачені ранкові сеанси в кіно, театр, цирк, планетарій і відвідування музеїв. Для самих маленьких туристів - ляльковий театр, тихі сквери та парки атракціонів, де влітку стоять лавки і фонтани, а взимку - зимові містечка і крижані гірки. Особливою популярністю користується центральний парк і Новосибірський зоопарк. Центральний парк пишається своїм зручним розташуванням і багатою колекцією атракціонів, а Новосибірський зоопарк займає величезну лісову територію, де мешкають безліч видів тварин.

Готелі в Новосибірську

Всі готелі Новосибірська можна розділити на три категорії - це міні-готелі, готелі економ-класу і більші готелі, які в свою чергу діляться на 3-х і 4-х зіркові. Також вони відрізняються місцем знаходження. Одні розташовуються в самому центрі міста неподалік від головних визначних пам'яток Новосибірська, а от інші, навпаки, у більш спокійних приміських зонах.

Також розрізняють готелі, які функціонують по курортному принципом. Тобто забезпечують своїм клієнтам комфортабельний і благодатний відпочинок далеко від міської суєти в оточенні мальовничої природи. В результаті кожен гість міста може вибрати для себе більш відповідний варіант проживання, який безпосередньо залежить від його мети перебування в Новосибірську.

Крім того, всі готелі міста розраховані на проживання разом з дітьми, а також для людей з обмеженими можливостями. Практично в кожному готелі у вартість номера безкоштовно входить сніданок, який готують найкращі кулінари міста. Інтер'єр кімнат носить свій індивідуальний стиль. У кожному номері можна знайти все, що необхідно для повноцінного відпочинку. Також тут можна знайти окремі кімнати, в яких виділені робочі зони з додатковим освітленням та високошвидкісним інтернетом. Ціни за номер в основному складаються з таких чинників: розташування готелю, обладнання номера, перелік послуг і так далі.