Нижегородська область, раніше носила назву Горьківської, знаходиться в центральній частині європейської Росії, в середній течії Волги на Руській рівнині. На північному заході Нижегородська область межує з Костромської, на заході - з Іванівської та Володимирської областю, на сході - з Республіка Чувашія і Марій - Ел, на південному заході - з Рязанської областю та з республікою Мордовія на Сході. Висока протяжність Нижегородської області пояснює наявність у ній великої кількості кліматичних зон лугових степів до південної тайги.

Як вибрати базу відпочинку в Нижньогородській області?

Для початку, зверніть увагу на спектр послуг, що надається тим чи іншим санаторієм, будинком відпочинку і т.д. Чи відповідає якість обслуговування вашим очікуванням? Чи є у розпорядженні центру все необхідне обладнання? Чи входить в перелік послуг те, що потрібно саме вам?

Зверніть увагу на віддаленість приміщення від центру міста. Найчастіше саме цей фактор робить вирішальний вплив на цінову політику реабілітаційного центру. Клініки і здравниці, розташовані ближче до центру міста, зажадають від вас більше високої плати за обслуговування. Однак, перш ніж вносити необхідну суму за перебування на їх території і перед тим, як відпочити в Нижегородської області, задумайтеся про те, чи відповідає якість обслуговування вартості і не доводиться вам переплачувати за престиж.

Окремо подумайте над тим, візьмете ви з собою дітей. Незважаючи на те, що в багатьох готелях і санаторіях Нижегородської області передбачені спеціальні сімейні або дитячі кімнати, перебування дітей на території багатьох з них вкрай небажано.

Кліматичні умови нижегородської області

Для Нижегородської області характерний помірно-континентальний клімат. Причому, середньорічна температура регіону не перевищує 2,3 і 3 градуси вище нуля. Сприятливі кліматичні умови зробили можливим використання кліматичних ресурсів в лікувальних цілях, що зробить відпочинок в Нижньогородській області справжнім подарунком для вашого здоров'я.

Одним з напрямків лікування є використання мінеральної води. Підземні води Нижегородської області відрізняються високою концентрацією маломінералізованих, сульфатних питних солей, а також бромними, натрієвими і хлорними розсолами. Мінеральні води, що видобуваються в родовищах, розташованих поблизу передмістя Нижнього Новгорода, відрізняються вмістом хлоридів, натрієво-магнієвих солей; можлива також сульфатно-кальцієво-магнієва мінералізація. Родовища цілющих грязей можна виявити в Борському, Городецькому, Павлівському і Шацькому районі.

Природні лікувальні чинники також широко використовуються при здійсненні лікування в госпіталях Нижегородської області. Відшукати відповідний вам санаторій вам дозволить розташування його будівлі, а також профільність вашого захворювання. Перелік доступних вам лікувальних установ ви зможете знайти в спеціалізованих друкованих та Інтернет-виданнях, а також каталогах.

Пам'ятки Нижегородської області

Багатство землі різними архітектурними пам'ятками, з легкістю пояснить туристам, чому їм неодмінно знайдеться що відвідати в Нижньогородській області. Територія Нижегородської області відома розташуванням на її площі родового маєтку родини Пушкіних - Болдіна. Також в районі гирла річки Керженець знаходиться монастир Делдовскій Макарієв, заснування якого було здійснено в першій половині п'ятнадцятого століття чудотворцем Макарієм. Щорічно цей монастир стає місцем паломництва багатьох віруючих. Не меншим увагою оточені також обитель святого Серафима Саровського (мощі чудотворця і раніше знаходяться на території Троїцького собору монастиря).

Недалеко від міста Дзержинська також знаходиться унікальне сталеве споруда - ажурна вежа, довжина якої становить не менше 128 метрів . Незвичайна конструкція була зведена в 1929 році інженером В.Г. Шуховим. Іншої такої збереглася на сьогоднішній день гіперболоїдної конструкцією є Шуховская вежа, розташована на Шаболовці в місті Москві.


Башта, що стоїть на Оці, була зведена в якості елемента опорної конструкції для переходу ЛЕП НіГРЕС 110 кіловольт через Оку. Приїхавши на територію, обов'язково відвідайте такі пам'ятки Нижегородської області, як Строгановская церква, Староярморачний собор, а також Нижегородської Кремль.

Особливості туризму в Нижегородській області

Нижегородська область відрізняється тим, що на її території добре розвинені практично всіх основні види туризму. Вибрати, де відпочити не складе великих труднощів. Відпочинок в Нижньогородській області всією сім'єю може мати як культурно-пізнавальний, так і круїзний, релігійний, екологічний, екстремальний, лікувально-реакційний характер. Також в Нижньогородській області активно процвітають і розвиваються рибалка і полювання.

Ви зможете знайти в Нижньогородській області величезна кількість різноманітних архітектурних споруд, що відображають багато етапів історії Росії. Завдяки цьому одним з найбільш істотних видів туризму, відмінно розвинених на території Нижегородської області, ось вже довгий час був, є і залишається релігійний туризм. У Нижегородську область щорічно з'їжджаються тисячі паломників для того, щоб відвідати численні святині, що знаходяться на її території.

Спеціальні пропозиції знайдуться також для тих, хто є любителем більш активного відпочинку. У Нижньогородській області ретельно продумані різноманітні спелеологічні, водні, а також пішохідні маршрути. Вам неодмінно принесе задоволення прагнення розгадати дивовижні загадки давнину.

Окремо варто відзначити також подієвий туризм, що припускає відвідування всіляких концертів, фестивалів, а також ряду інших фестивальних заходів. Не забувайте про те, що цей вид відпочинку неодмінно сподобається всім членам вашої родини, саме тому, обов'язково відвідуйте всі ці місця з дітьми!

Сімейний відпочинок в Нижньогородській області пройде на ура і для тих, хто віддає перевагу екологічний туризм - досить модне на сьогоднішній день напрямок. Це здійсненно зважаючи сприятливої екологічної обстановки цього регіону. А велика протяжність території пояснює також розташування на її території великої кількості кліматичних зон - таких, як південна тайга, лісостепу, широколисті лісу; велика кількість зразків флори і фауни, здатні приємно здивувати навіть самих вибагливим туристам.

Готелі Нижегородської області позбавлять вас від необхідності витрачати час на пошук місця проживання. При бажанні ви також можете розташуватися в міні-готелі, невеликому приватному будинку. Ви можете розраховувати на те, що будете оточені максимальною увагою і турботою персоналу.

Якщо ви віддаєте перевагу відпочинку на природі, вам неодмінно сподобається невелике місто в Нижегородській області Бор. Це місто прославився завдяки незвичайним природним ресурсам - величним сосновим борам. Обов'язково відвідайте Борський Краєзнавчий музей, розташований в самому серці міста. Завдяки цьому ви можете включити в свою туристичну програму пізнавальні екскурсії, тематичні виставки, а також музичні вечори. Шанувальники релігійного туризму можуть відвідати Сергієвську або Успенську церкву, а також храм Миколи Чудотворця, храм ікони Казанської Божої матері, Малиновий скит. Під час подорожі неодмінно зверніть увагу на будинок Корольова, пожежна каланча, будинок священика. І взимку і влітку всі ці заклади відкриті для туристів.

Любіть активний відпочинок? Спробуйте відправитися за маршрутом на байдарках по таких річках, як Ветлуга, П'яна, Луха. Подорожі по річці Керженець, ви зможете своїми очима спостерігати за видами Керженскіе заповідника та покинутих сіл старообрядництва. Обов'язково приділіть час прогулянкам на свіжому повітрі, активних ігор, відвідуванню національних заходів, багато з яких будуть проводитися спеціально для гостей республіки. Нагадаємо, що відновити сили і як вдихнути після насиченої програми відпочинку вам допоможуть готелі Нижегородської області, а також всілякі готелі та будинки відпочинку.