Місто Краснодар, що входить до адміністративного центру Краснодарського краю розташований в одному з найсприятливіших місць для проживання на землі. Він знаходиться майже посередині Північного полюса і Екватора, на 45 паралелі на "лінії життя" або так званої "золотої лінії", що робить відпочинок в Краснодарі всією сім'єю особливо привабливим.

Краснодар має вигідне географічне розташування: приблизно 120 км від Азовського моря і 100 кілометрів від Чорного моря. Всі шляхи на головні курорти Росії пролягають саме через це дивовижне місто.

Краснодар має і народна назва - південна столиця Російської Федерації. І не даремно. Відпочинок в Краснодарі є екологічним і безпечним. Адже за багатьма екологічними показниками Краснодар лідирує над такими великими російськими містами як Санкт-Петербург чи Москва. При цьому тут відсутня столична метушня і натовп постійно кудись поспішають людей, місцеві жителі більше гостинні. Свіжих повітря, ласкаве сонце зігрівають як мешканців цього міста, так і туристів практично цілий рік.

Ви тут жодного разу не запитаєте, що відвідати в Краснодарі. Адже тут є розваги на будь-який смак і гаманець: торгово-розважальні центри, ресторани, нічні клуби, кафе і так далі.

Географічні відомості

Рікою Кубань Краснодарський край поділений на 2 частини: рівнинну на півночі, а також на південну гірську і передгірську. Причому 2/3 території Краснодарського краю займає рівнинна місцевість.

В даній місцевості міститься більше 60 видів копалин. В основному вони зосереджені в передгірних і гірських районах. Тут є поклади природного газу, нафти, кварцового піску, цементного мергелі, мармуру, вапняку, гравію, мідних руд, залізних руд, ртуті, кам'яної солі, гіпсу і навіть кольорових металів. Цей край є найстарішим нафтовидобувним районом РФ. Нафта тут видобувають з 1865 року. Найбільше родовище - Анастасіївському-Троїцьке. Досить популярні підземні води краю.

Більшу частину ґрунтових покривів степової зони Краснодарського краю складають вилужені чорноземи і предкавказские карбонатні грунти. На Таманському півострові переважно предкавказские, каштанові та болотні ґрунти. В горах дерново-карбонатні і горнолесние бурі грунти. На високогір'ях земля вкрита гірничо-луговими ґрунтами.

Загальна площа земельної покриву Краснодарського краю налічує майже сім з половиною мільйонів гектарів, з цієї суми рілля займає 3900000 гектарів. Земля є основним орним фондом цього краю. Край відрізняється підвищеним родючістю. Вузька смуга на лівому березі Кубані, похила рівнина поблизу Кубані і деякі передгір'ях придатні для обробітку жовтих тютюнів і заняття садівництвом.

Де розміститися

Готелі Краснодара тут представлені з різними рівнями комфорту, з них 80 мають зірки. Найбільшими з них є "Москва", "Інтурист-Краснодар", "Турист" та "Кавказ. Крім цього існує ще кілька десятків бюджетних готелів, гостьових будинків різного рівня комфорту, які не пройшли сертифікації в Єдиній системі класифікації готелів, а також інших засобів розміщення. Попросту кажучи, не мають жодних зірок.

Інфраструктура

Відпочинок в Краснодарі повинен бути комфортним і незабутнім. Саме цим правилом керується уряд цього міста. Тому вони подбали про те, щоб у місті була розвинена інфраструктура. У цьому місті в великому асортименті присутні кафе і ресторани всіх відомих зарубіжних та російських мереж громадського харчування, серед яких "Любо-дорого", "Танукі", "Ростікс", "СБАР", "Макдональдс" і багато інших. Крім цього в місті є і краснодарські закладу.

Як відпочити в Краснодарі любителям активного відпочинку? Легко і просто. Адже в цьому місті розташовано два аквапарки: "Акваленд" і "Екватор", а також зовсім недавно був відкритий океанаріум і приватний зоопарк під назвою "Сафарі-парк". Він за різноманітністю тварин нічим не поступається московським зоопарку, а за площею території перевищує його.

Це цікаво! "Сафарі-парк" є єдиним на території Російської Федерації приватним зоопарком.

Пам'ятки Краснодара

Любителі культурного відпочинку і освіти знайдуть, де відпочити в Краснодарі.


Адже тут знаходяться 12 музеїв. У їх числі крайовий художній музей Краснодара імені Коваленко, заповідник імені Феліцина, музей культуризму під назвою "Самсон" і навіть будинок-музей співака і композитора Володимира Висоцького. Також в Краснодарі знаходяться більше 10 театрів: театр драми, балету, музичний театр і т.д. Мається на Краснодарі та художні галереї та концертні зали, де люблять виступати зірки російської та зарубіжної естради.

Сімейний відпочинок на природі тут також дивовижний. У місті є 6 парків. Причому по дорозі в ці парки можна звернути увагу і на оточуючі вас на кожному розі місцеві визначні пам'ятки, а їх з кожним роком стає більше. А, поруч з історичними пам'ятками, такими як Військовий собор Олександра Невського, Катерининський кафедральний собор, Арка героїв, Пам'ятник Катерині Другій і т.д., є й унікальні пам'ятки. Наприклад, пам'ятник Гаманцю або Пам'ятник Собачці, комплекс під назвою "Добрий Ангел Миру" або пам'ятник паровозу.

Всі закохані намагаються відвідати Міст поцілунків або Фонтан виконання заповітних бажань, а також пам'ятник персонажам картини Леоніда Гайдая "Пригоди Шурика "Шурочке і Лідочке. А чого вартий красива скульптурна композиція під назвою "Запорізькі козаки строчать послання турецькому султану" за мотивами картини Рєпіна! І це ще не всі культурні історичні місця, куди можна піти як з дітьми, так і в дружній компанії. Причому за один день неможливо ознайомитися з усіма визначними пам'ятками цього міста!

Клімат

В основному тут присутній помірно-континентальний тип клімату, на узбережжі Чорного моря - напівсухий клімат, а південніше - вологий субтропічний. Тут протягом року погода різко змінюється. А в горах спостерігається зональність. У січні температура повітря знаходиться в межах -3-5 ° С на рівнинах, на узбережжі Чорного моря вона дорівнює від 0 до + 6 ° за Цельсієм, в Сочі від 6 градусів за Цельсієм. У липні середня температура повітря становить 24 ° за Цельсієм. На рівнині в рік випадає приблизно 400 мм опадів, а в гірській місцевості кількість опадів перевищує 3242 мм. Навесні Краснодарський край затоплений паводками.

Транспорт

Прямий вихід через Чорне і Азовське море забезпечують морські порти Краснодарського краю на торгові шляхи для зовнішньої торгівлі. Вони складають більш ніж 35% він спільних зовнішньоторговельних морських транзитних шляхів Росії і обслуговують приблизно третю частину російського нафтового експорту.

Також через Краснодарський край проходять федерального значення залізничні колії. Вони спрямовані в бік міжнародних морських портів Краснодарського краю і курортів Азовського і Чорного морів.

Також в Краснодарському краї є і трубопровідний транспорт - нафтопровід міжнародного значення під назвою "Тенгіз - Новоросійськ" і газопровід "Росія - Туреччина".

Підводячи підсумок всьому вищесказаному, можна зробити висновок, що відпочинок в Краснодарському краї запам'ятається надовго. Тут міститься маса пам'яток, які нереально переглянути за одну туристичну поїздку. Крім цього тут знаходяться відмінні чисті пляжі, де можна купатися і засмагати, а також займатися активними і екстремальними видами спорту.

Також слід зазначити, що край багатий на корисні копалини, має хороший клімат і родючі грунти. Все це робить його привабливим для інвесторів, а також в якості переїзду на постійне місце проживання. Тут можна насолодитися чистим повітрям і відпочити від суєти великих міських мегаполісів. Однак, враховуючи високу інвестиційну привабливість даного місця, житлова нерухомість тут коштує дуже дорого.