Відпочинок в Казахстані досить специфічний і приваблює любителів активного проведення часу. В основній масі тури представлені або бізнес пропозиціями чи гірськими маршрутами, які задовольняють вимоги найзавзятіших любителів відпочинку такого типу. Також привертає Казахстан і любителів риболовлі та полювання. Природа країни досить різноманітна, по всій її території розташовані заповідники, але присутній ще й багато вільної території, де в мисливський сезон можна отримати вражаючі трофеї.

Озера Казахстану багаті на різні види риб. Тут можна зловити величезного сома або щуку, якщо забратися подалі вглиб країни, де мисливців за трофеями поменше. На озерах Казахстану є чим себе зайняти і любителям підводного полювання. Але в даному випадку варто бути обережним і їхати не поодинці, а з досвідченим напарником або місцевим провідником, який покаже безпечні і найбільш багаті на улов місця.

Важливо! При самостійних поїздках маршрут варто планувати заздалегідь і при відвідуванні важкодоступних малонаселених регіонів звертатися до місцевих провідникам.

Як доїхати

Дістатися до Казахстану можна практично будь-яким видом транспорту. Найбільш часто туристи вирушають на власному автомобілі або поїзді. Літаком переважно прибувають в країну туристи, які поєднують справи бізнесу з приємним і різноманітним відпочинком.

Якщо ви відправляєтеся до Казахстану з метою порибалити, або поохотится, варто ретельно поставитися до вибору автомобіля. Незважаючи на досить добре розвинене транспортне сполучення, в деякі регіони складно дістатися без позашляховика. А в особливо віддалені місця, куди практично не ступає нога всюдисущого туриста, доводиться вирушати пішки або на конях, орендованих доречних жителів.

Здебільшого Казахстан можна назвати комфортною в усіх відношеннях країною у всьому, що стосується транспортних переїздів . Квитки коштують цілком прийнятно, а транспорт ходить досить часто і за розкладом.

Рекомендується! Перед тим, як відпочити в Казахстані, потрібно потурбуватися про своєчасне замовленні квитків, особливо під час початку сезону полювання і рибалки.

Де зупиниться

Готелі Казахстану відповідають гідного рівня. При бажанні легко знайти недорогу готель з пристойним обслуговуванням і комфортними номерами. У країні щороку організовується безліч промислових виставок та семінарів міжнародного масштабу, так що готельний бізнес розвивається дуже активно в найбільш популярних туристичних регіонах.

Але й у віддалених районах теж є, де зупинитися. Завдяки тому, що багата природа країни привертає величезну кількість рибалок і мисливців, які приїжджають в сезон, цей напрямок розвивається теж дуже активно і досить часто у віддаленій місцевості можна зустріти приватний готель цілком європейського типу з відмінним сервісом, де можна зняти номер або окремо стоїть котедж для компанії.

Для сімей, які вирушають на відпочинок з дітьми, в більшості готелів або пансіонатів надаються всі умови для комфортного відпочинку. Присутні добре обладнані дитячі майданчики, проводяться розважальні заходи, надаються послуги дитячого клубу або няні.

Багато туристичні оператори мають в асортименті послуг спеціальні дитячі туристичні маршрути, що знайомлять з природою краю, його визначними пам'ятками та особливостями менталітету.

Важливо! Перед бронюванням номера варто ознайомитися з відгуками про готель. Досить часто зірковість не збігається з рівнем обслуговування.

Що відвідати в Казахстані

У будь-якому регіоні країни є на що подивитися. Якщо туристичний маршрут пролягає по Північному Казахстану, обов'язково варто відвідати Борове. Це справжній оазис з мальовничими горами і озерами з кришталево чистою водою. Місцеві жителі називають Борове Казахстанської Швейцарією і абсолютно в цьому праві. Місце по-своєму унікальне, тваринний світ тут набагато багатше, ніж в довколишніх степових районах.

Приїжджаючи на відпочинок влітку можна обійти увагою національний природний парк Баянаул, де можна подивитися на унікальні викопні останки величезної кількості реліктових тварин. Південний Казахстан привертає Космодромом Байконур. Якщо ви плануєте сімейний відпочинок, обов'язково варто відвідати з дітьми Музей Космонавтики.


Також іноді надається можливість на власні очі спостерігати за запуском ракети.

Аксу-Джабагли - біосферний заповідник Юнеско, де зібрано величезну кількість зникаючих представників флори і фауни. Алтин-Емель - національний заповідник, функціональність якого спрямована на збереження рідкісних і зникаючих видів тваринного і рослинного світу. Кургани Біс-Шатир - унікальний Некрополь, місце поклоніння древніх саків, де знаходяться 18 царських курганів і ритуальна частина, що складається з плит з вирізаними малюнками.

Петрогліфи Тамгали-Тас - давнє святилище, цікаве своєю так званою "Картинній галереєю "Стародавні малюнки відображають кілька історичних періодів і налічують близько 4000 штук.

Велику увагу привертає Співаючий Бархан. Це місце примітно тим, що в період сухого пори року при певній погоді піски видають дивні звуки, дуже схожі на органну музику. Іссикского курган - поховання стародавнього сакського правителя, один з найбільш відомих історичних пам'яток того періоду.

"Золоте Кільце" Південного Казахстану - найцікавіший туристичний маршрут, що охоплює найбільш значущі пам'ятки Казахстану в даному регіоні.

Рекомендується! Вирушати в гори або степи тільки з групою або ж провідником або туристичним гідом. Досить часто відбуваються нещасні випадки через недбальство туристів.

Особливості менталітету

При виборі, де відпочити, в Казахстані чи іншій країні, варто заздалегідь ознайомитися з місцевими звичаями і правилами спілкування.

До старших тут прийнято ставиться з повагою. Фамільярності і панібратського звернення не зрозуміють, порахують співрозмовника людиною невихованим, а в подальшому будуть повністю уникати з ним спілкування.

Не варто наполягати на спільному розпивання спиртних напоїв з місцевими жителями. Багато хто з них сповідують іслам, де вживання алкогольних напоїв під забороною. Якщо ж має місце частування спиртним від місцевого жителя, не варто пити його занадто швидко і без тостів. У цій країні не заохочується пиятику та вживання спиртного дуже помірне. П'яний чоловік для місцевих жителів - це ознака повної неповаги до традицій і устоям народу.

Теми для бесіди підтримуються різні. Під час їжі не варто говорити про справи чи бізнесі, людина, яка постійно дотримується цих тем, може уславитися нудним буквально за один вечір.

Так як країна ісламська, жінкам необхідно одягатися скромно і уникати виставлення на показ занадто великого кількості оголеного тіла. Незважаючи на те, що сучасні казахи досить лояльні до модних віянь, скромна, зі смаком підібраний одяг є ознакою гідної жінки. У той же час дівчина, одягнена занадто зухвало і невідповідно ситуації може бути зарахована до категорії дам вільного поведінки, що викликає і відповідне некоректне ставлення з боку чоловічої статі.

При гуляння прийнято піклуватися про сусідів і пропонувати і подавати їм страви, які знаходяться в недосяжності. Жінкам заборонено розливати напої по келихах, це чисто чоловіча прерогатива.

При спілкуванні практикується звернення на "Ви", по імені, але з приставкою "пан" або "пані". Не запам'ятати ім'я співрозмовника або звертатися до нього на "ти" вважається верхом невихованості. Навіть при однаковому соціальному становищі і віці фамільярність не сприймається за норму.

Важливо! Ретельно дотримуватися всіх правил поведінки. Для ознайомлення з ними можна придбати спеціальну брошуру, яка продається в аеропортах і вокзалах.

Організація харчування

Якщо ви оселилися в готелі, де подають виключно страви європейської кухні, варто урізноманітнити своє меню та місцевими кулінарними шедеврами.

Основою казахської кухні є страви з м'яса і кисломолочні продукти. Якщо ви плануєте відпочинок в Казахстані всією сім'єю, обов'язково варто дізнатися заздалегідь де розташовані найбільш популярні ресторани національної кухні і відвідайте їх обов'язково. Казахські страви дуже смачні і поживні і спробувати їх потрібно обов'язково.

Не варто харчуватися в незрозумілих забігайлівках або на вулиці. На лотках і в кіосках найчастіше можна купити несвіжі продукти і тоді все подорож піде нанівець.

Рекомендується! Харчуватися краще тільки в закладах громадського харчування з високою якістю обслуговування і підтримки рівня гігієни.